KARATE UDARAC

Kako je moguće da ovakav krvnički start sudac nije kaznio isključenjem? Evo što je spasilo veliki derbi

01.04.2019 u 11:07

Na utakmici 27. kola nizozemske prve lige za nogometaše između Ajaxa i PSV-a najbolje se moglo vidjeti što je ovom sportu donijela video tehnologija (VAR)

Na Johan Cruijff Arena, u derbiju nizozemske prve lige, Ajax je u Amsterdamu nadigrao PSV iz Eindhovena 3:1 te se tako te velikom rivalu primakao na svega dva boda zaostatka.

Za prvi gol na utakmici zaslužan je igrač gostiju Schwaab (autogol) uz dodatak kako je utakmica odlučena tek u posljednjih 20-ak minuta. Za 2:1 zabio je Tadić iz penala u 72. minuti, a za končanih 3:1 Neres u sudačkoj nadoknadi.

No, najzanimljiviji trenutak utakmice dogodio se u 57. minuti kada je Ajax ostao s deset igrač na terenu nakon što je Marokanac Noussair Mazraoui krvničkim startom, u stilu Brucee Leeja, oborio Anglelina. Međutim, usprkos visoko podignutoj nozi i udarcu Mazraouija glavni sudac utakmice Björn Kuipers nije isključio domaćeg igrača nego mu je pokazao žuti karton. Video tog starta pogledajte OVDJE. Zaista nevjerojatna pogreška glavnog suca u ovako važnoj utakmici…

No, nakon što je igrač gostiju zatražio pomoć i kada je bilo jasno kako je udarac bio snažan glavni sudac dobio je obavijest iz VAR ureda te je nakon pregledane snimke promijenio odluku. Dodijelio je direktni crveni karton Mazraouiju, a samo minuti kasnije PSV je zabio za izjednačenje (De Jong).

No, usprkos tome igrači Ajaxa uspjeli su s igračem manje doći do važne pobjede i tri boda koji ih drže u utrci za naslov prvaka. Tko zna kako bi reagirali gosti da sudac nije isključio Marokanca, a ovako se zahvaljujući VAR-u nemaju što žaliti.