povratak coste

Kakav majstor! Šest mjeseci nije igrao, sad je ušao i zabio nakon samo pet minuta

03.01.2018 u 22:10

Nogometaši Atletico Madrida načinili su veliki korak prema plasmanu u četvrtfinale španjolskog Kupa nakon što su u prvom susretu osmine finala na gostovanju pobijedili trećeligaša Lleidu Esportiu 4:0...

Golove za goste zabili su Diego Godin (33), Fernando Torres (37), Diego Costa (69) i Antoine Griezmann (90+2).

Diego Costa je povratnik u Atletico nakon što je četiri godine proveo u redovima Chelsea. Brazilac sa španjolskom putovnicom napustio je Atletico u srpnju 2014. za 40 milijuna eura, a sada se vratio u klub za 66 milijuna eura.

U dresu Atletica zabio je 64 gola, a večeras je postigao 65. pogodak. No, Costa zbog svađe s trenerom Chelseaja Antonije Conteom nije igrao još od ljeta, posljednju je natjecateljsku utakmicu odigrao prije više od šest mjeseci i svi su se pribojavali koliko će mu trebati da se vrati starim navikama - zabijanju golova. Realno, trebalo mu je - istina protiv slabog trećeligaša - samo pet minuta. Ušao je u igru u 64. minuti, zabio je u 69. Majstor ostaje majstor...

Hrvatski reprezentativac Šime Vrsaljko nije nastupio za Atletico.

• +3
Diego Costa Izvor: Profimedia / Autor: Profimedia

Uzvratni susret je 9. siječnja.

U drugoj utakmici igranoj u isto vrijeme Alaves je kao gost svladao trećeligaša Formenteru 3:1. Dva je gola za goste iz Vitorije zabio Ermedin Demerović, jedan je dodao Munir. Za domaćine je zabio Javi Rosa.