serie a, 37. kolo

Juventus vodio 2:0 protiv Lazija, ali u šestoj minuti sudačke nadoknade ostao bez dva boda

16.05.2022 u 23:03

Nogometaši Juventusa i Lazija odigrali su u Torinu neriješeno 2:2, u pretposljednjem dvoboju 37. kola talijanske Serije A.

Juventus je na poluvrijeme otišao s prednošću od 2:0, golovima srpskog reprezentativca Dušana Vlahovića u 10. i Alvara Morate u 36. minuti.

U drugom dijelu Lazio je uspio izjednačiti autogolom Alexa Sandra u 51. minuti i golom još jednog srpskog reprezentativca, Sergeja Milinkovića Savića u šestoj minuti sudačke nadoknade vremena.

Toma Bašić je igrao za Lazio od 76. minute.

Juventus je na četvrtom mjestu sa 70 bodova, dok je Lazio na petom mjestu na tablici sa 63 boda. U posljednjem kolu Juventus će ugostiti Fiorentinu, dok Lazio dočekuje Veronu.

Nešto ranije, nogometaši Sampdorije kod kuće su pobijedili Fiorentinu s 4:1.

Strijelci za Sampdoriju bili su Alex Ferrari (16), Fabio Quagliarella (30), Morten Torsby (71) i Abdelhamid Sabiri (83).

Pogodak za Fiorentinu postigao je Nicolas Gonzalez iz jedanaesterca u 89. minuti.

Sampdoria je upisala 10. pobjedu u prvenstvu i zauzima 15. poziciju na tablici s 36 bodova. Fiorentina je na sedmom mjestu s 59 bodova.