SERIE A

Juventus bez najboljih, a to znači i bez Mandžukića, do važne pobjede kod Cagliarija

02.04.2019 u 23:06

U dvoboju 30. kola talijanskog nogometnog prvenstva Juventus je na gostovanju pobijedio Cagliari sa 2:0 premda je nastupio bez nekoliko standardnih prvotimaca među kojima je bio i Mario Mandžukić.

Aktualni prvak je nastupio bez Cristiana Ronalda, Paula Dybale, Juana Cuardada, Andrea Barzaglija i Leonarda Spinazzole koji su izvan stroja zbog ozljeda, Mario Mandžukić nije nastupio jer ima temperaturu, Sami Khedira ima problema sa srcem, dok Douglas Costa još nije posve spreman.

Pobjedu torinskoj 'Staroj dami' donijeli su Leonardo Bonucci (22) i Moise Kean (85). Za domaći sastav je cijeli susret igrao Dario Srna, dok Filip Bradarić nije nastupio.

U prvom susretu igranom u utorak, Udinese, kojeg vodi hrvatski stručnjak Igor Tudor, je priredio iznenađenje na San Siru odigravši 1:1 protiv Milana.

Bivši 'Vatreni' je po drugi je puta u svojoj karijeri trener Udinesea. U travnju prošle godine preuzeo je klub i spasio od ispadanja u drugu ligu, no u lipnju je napustio Udine.

Drugi put preuzeo je klub 20. ožujka i to u nezahvalnoj poziciji, na 16. mjestu sa samo jednim bodom više od zone ispadanja.

U prvijencu na klupi je slavio protiv Genoe sa 2:0, a ovog utorka je osvojio važan bod protiv Milana na San Siru.

Domaćin je poveo u 44. minuti golom poljskog napadača Krzysztofa Piateka u 44. minuti, a izjednačio je Kevin Lasagna u 64. minuti. Gosti su u samoj završnici mogli i do tri boda, no Rodrigo De Paul je u kontri dva na jedan bio sebičan.

Milan je ovim rezultatom nastavio seriju loših rezultata ugrozivši četvrtu poziciju i plasman u kvalifikacije Lige prvaka. U zadnja tri kola Milan je osvojio samo jedan bod pruživši priliku Laziju da ga prestigne.

Udinese se trenutačno nalazi na 15. mjestu sa 29 bodova.

Juventus vodi sa 81 bodom, Napoli ima 63, Inter 53, a Milan 52 boda. Slijede Lazio (48), Atalanta (48) i Roma (47).