SERIE A

Juve rutinski; Mandžo pogodio gredu, Pjaca ostao na klupi

12.02.2017 u 22:55

Nogometaši Juventusa slavili su u 24. kolu Talijanske lige u gostima kod Cagliarija s 2:0 i povećali svoje vodstvo na ljestvici.

Juve je na Sardiniji do pobjede odveo Gonzalo Higuain golovima u 37. i 48. minuti, dok je u 67. minuti isključen domaći igrač Barella. Marijo Mandžukić je odigrao cijelu utakmicu za torinsku momčad i u 90. minuti pogodio gredu, dok je Marko Pjaca ostao na klupi.

Ranije je Sampdoria pobijedila kod kuće Bolognu s 3:1, iako su gosti do 82. minute vodili s 1:0. Blerim Džemaili je pogodio u 18. minuti za Bolognu, a Sampdoriju su do čudesnog preokreta odveli golovi Luisa Muriela (82pen), Patrika Schicka (83) i Ibrahima Mbaye (88ag).

Drugoplasirani sastav iz Rima lako je prošao pretposljednji Crotone pogocima Nainggolana i Džeke, koji je u prvom dijelu kod rezultata 0:0 promašio kazneni udarac. I

nter je bez hrvatskih igrača - ozlijeđenoga Marcela Brozovića i suspendiranoga Ivana Perišića - slavio u Milanu protiv Empolija s 2:0 golovima Edera i Candreve. Inter je pobjedom skočio na četvrto mjesto s 45 bodova, koliko ima i petoplasirana Atalanta, koja je s 3:1 slavila kod Palerma, na čijim je vratima bio Josip Posavec. Chievo je s 3:1 pobijedio u gostima Sassuolo, a junak susreta je s tri gola bio Inglese, koji je u 4. minuti promašio i penal. Gledatelji su u Torinu vidjeli čak osam golova jer je Torino s 5:3 slavio protiv "fenjeraša" Pescare. Torinski sastav je deveti, a na ovoj utakmici je vodio s 5:0 i potom primio tri gola.