CRNO-BIJELI DRŽE VRH

Juve i Udinese nastavili s pobjedama

18.09.2011 u 18:32

U najzvučnijem dvoboju nedjeljnog poslijepodneva u 3. kolu talijanske Serie A nogometaši Udinesea svladali su Fiorentinu 2-0 i zadržali maksimalan učinak na startu prvenstva

Premda je ovo drugo odigrano kolo Serie A, treba napomenuti da je kompletno prvo kolo odgođeno zbog štrajka igrača, a još nije određen termin kada će se odigrati.

Dakle, u dvoboju 3. kola kapetan Udinesea Di Natale iz jedanaesterca i Isla, već su nakon pola sata igre riješili pitanje pobjednika dvoboja s Fiorentinom na svom terenu.

Juventus je nakon visoke pobjede nad Parmom u 1. kolu odnio bodova i iz Siene, a za puni plijen bio je dovoljan pogodak Matrija u 54. minuti, na asistenciju crnogorskog reprezentativca Mirka Vučinića.

Iznenađenje se dogodilo u Rimu gdje je Lazio nakon početnog vodstva primio dva gola u nastavku i doživio poraz od Genoe (1-2). Za goste su strijelci bili Palacio i Kucka.

Uspješan gost bio je i Lecce koji je u Bologni nadigrao istoimenog domaćina sa 2-0, a zabili su Giacomazzi i Grossmuller.

Nakon što je u prvom kolu postigao tek počasni pogodak za Parmu kod Juventusa Giovinco je ovaj puta, također u sudačkoj nadoknadi, zabio za pobjedu svoje momčadi. Parma je bila bolja od Chieva 2-1, a Giovinco je osim u finišu susreta bio strijelac i u 24. minuti.

U preostalom ogledu Catania je na domaćem terenu minimalno sa 1-0 pobijedila Cesenu preko Lopeza koji je u 45. minuti realizirao kazneni udarac.