SERIE A

Juve i Mandžo slavili u derbiju; Inter nemoćan

28.02.2016 u 22:56

U jednom od najvećih derbija talijanskog nogometa Juventus je pobijedio Inter 2-0 povećavši prednost pred Napolijem na četiri boda

Juve je sjajno ušao u utakmicu i u prvih deset minuta mogao je zabiti tri gola. Prvu priliku 'Stara dama' je imala u četvrtoj minuti kada je Hernanes sjajnim udarcem sa 20-tak metara uzdrmao vratnicu. U osmoj minuti je zaprijetio i Dybala, a u 10. minuti sjajnu priliku je imao i Mandžukić, no pucao je pored gola. U nastavku susreta domaćin je još dva puta zaprijetio vratima suparnika, dok Inter u prvih 45 minuta nije uputio niti jedan udarac u okvir Juventusova gola.

Bolju igru Juventus je okrunio pogotkom u 47. minuti, a strijelac je bio Bonucci. Interov branič D'Ambrosio je nespretno očistio loptu ispred svog gola točno na nogu Bonuccija koji je zabio za vodstvom. Sve dvojbe oko pitanja pobjednika Juve je riješio u 84. minuti golom iz jedanaesterca kojeg je zabio Alvaro Morata.

Inter do 90. minute nije imao niti jednu pravu priliku, a sudačkoj nadoknadi mogao je ublažiti poraz, no Buffon je odlično reagirao na udarce Ljajića i Edera.

Hrvatski napadač Mario Mandžukić odlično je odigrao cijeli susret za Juve, dok je Ivan Perišić kod Intera dobio priliku u zadnjih 17 minuta. Marcelo Brozović nije imao pravo nastupa za Inter zbog žutih kartona.

U ponedjeljak su preostale dvije utakmice ovoga kola, Lazio - Sassuolo i Fiorentina - Napoli.