SERIE A

Jurićeva Verona pala kod momčadi koja osam kola nije znala za cijeli plijen u prvenstvu, Kalinić propustio veliku priliku pa zamijenjen

16.01.2021 u 23:01

U susretu 18. kola talijanskog nogometnog prvenstva Sampdorija je pobijedila Udinese sa 2:1, dok u susretu između Torina i Spezije nije bilo golova

Gosti su poveli u 55. minuti golom Rodriga De Paula, no Sampa je u nastavku susreta okrenula rezultat golovima Antonija Candreve (67-11m) i Ernesta Torregrossa (81). Karlo Letica nije nastupio za domaći sastav.

Torino i Spezija su odigali bez golova, premda su gosti već od osme minute igrali s igračem manje nakon što je isključen Luca Vignali. Za goste je od 87. minute igrao Martin Erlić.

U ranije odigranom susretu Bologna je pobijedila Veronu sa 1:0 ostvarivši prvu pobjedu u zadnjih devet kola. Pogodak odluke zabio je Riccardo Orsolini iz kaznenog udarca u 18. minuti.

'Bologna je zaslužila pobjedu, igrali su bolje. Iako smo mogli izjednačiti u drugom poluvremenu, nismo učinili dovoljno da osvojimo bodove', kazao je trener Verone Ivan Jurić za Sky Sport Italia.

Nikola Kalinić imao je veliku priliku za izjednačenje u 63. minuti, ali je loše pucao. Šest minuta kasnije je zamijenjen.

'Bila je to teška utakmica s malo prilika na obje strane. Nismo trebali primiti taj gol, a nakon što je povela Bologna se skupila i ostavila još manje prostora, pa nismo iskoristili najbolje mogućnosti koje smo stvorili', dodao je Jurić nakon prvog poraza u zadnja četiri kola.

Bologna je prije utakmice s Veronom bila osam kola bez pobjede. S ova tri boda skočila je na 12. mjesto sa 20 bodova, dok je Verona na devetoj poziciji sa 27 bodova.

Na vrhu je Milan sa 40 bodova, Inter ima 37, a Roma 34 boda. Slijede Juventus (33), Atalanta (31), Napoli (31)...