NJEMAČKA LIGA

Kiks Borussije Dortmund, a kapetan promašio penal; bez pobjeda i Olmov Leipzig te Kramarićev Hoffenheim

16.01.2021 u 18:33

U 16. kolu Bundeslige Borussia Dortmund je u subotu na svom terenu protiv predzadnjeg Mainza odigrala 1:1, ali je kapetan Marco Reus promašio penal koji domaćinima mogao donijeti pobjedu

U prvom poluvremenu izgledne prilike za Borussiju su promašili Julian Brandt, Marco Reus i Bellingham. To im se osvetilo i gosti su poveli preko Levina Öztunalija u 57. minuti. Ipak, Thomas Meunier u 73. minuti pogađa za 1:1, a u 76. Borussia je mogla do pobjede, ali je Marco Reus promašio penal.

• +6
Borussia D. - Mainz, Bundesliga, 2020/21. Izvor: EPA / Autor: LEON KUEGELER / POOL

Hoffenheim je kod kuće protiv Arminije remizirao 0:0, a hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić, koji je za domaćine odigrao cijeli susret, dva puta je zaprijetio protivničkom golu. U 46. minuti njegov udarac zaustavio je vratar, a u 55. minuti lopta je prošla pored desne stative.

Wolfsburg i Leipzig su odigrali 2:2. Gosti su poveli preko Mukielea (5), ali je Wolfsburg odlično odgovorio, te je do poluvremena zabio dva gola, a strijelci su bili Wout Weghorst (22) i Renato Steffen (35). Ipak, u 54. minuti Willi Orban donosi Leipzigu izjednačenje. Stoper Marin Pongračić nije igrao za Wolfsburg zbog ozljede, dok je Josip Brekalo ušao u igru u 69. minuti. Bivši Dinamovac Dani Olmo za Leipzig je odigrao praktično cijeli susret, izašao je u 90. minuti.

Koeln i Hertha su odigrali 0:0, dok je Werder dobio Augsburg s 2:0 golovima u posljednjih deset minuta susreta, a strijelci su bili Theodor Gebre Selassie (84) i Felix Agu (87).

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 16. kola Bundeslige Stuttgart je na svom stadionu protiv Borussije Mönchengladbach odigrao 2:2, a domaćini su do remija došli iz penala u šestoj minuti sudačke nadoknade.

Gosti su poveli u 35. minuti iz penala kojeg je skrivio hrvatski nogometaš Borna Sosa. Siguran realizator bio je Lars Stindl. Sosa se iskupio u drugom poluvremenu kada je u 58. minuti nakon njegovog ubačaja Nicolás González pogodio za 1:1. No, Borussia Mönchengladbach je ponovno povela u 61. minuti, a strijelac je bio Denis Zakaria. Ipak, u šestoj minuti sudačke nadoknade Silas Wamangituka iz penala donosi Stuttgartu remi 2:2.

Dan ranije Union Berlin je pobijedio Bayer Leverkusen sa 1:0 produbivši krizu 'apotekara', kojima je to već četvrti susret u nizu bez pobjede.