serie A

Jose Mourinho u Torinu 'otrgnuo' bod Ivanu Juriću i Nikoli Vlašiću

24.09.2023 u 23:05

U posljednjoj utakmici 5. kola talijanskog nogometnog prvenstva Torino i Roma su odigrali 1:1

Goste je u vodstvo doveo Lukaku (68), a za momčad koju vodi Ivan Jurić poravnao je Zapata (85).

Nikola Vlašić ušao je u igru za Torino u 55. minuti.

Torino je deveti s osam bodova, a Roma 13. s pet. Na vrhu je Inter s maksimalnih 15 bodova.

• +3
Torino - Roma, Serie A, 24.9.2023. Izvor: EPA / Autor: ALESSANDRO DI MARCO

Aktualni prvak Napoli nastavio je s blijedim igrama u novoj sezoni odigravši na gostovanju kod Bologne 0:0 u susretu 5. kola.

Momčad koju od ove sezone vodi Rudi Garcia sada je sedma s osam bodova, čak sedam manje od vodećeg Intera.

Bologna, kod koje je Nikola Moro ostao na klupi, ima šest bodova na 11. mjestu.

Ranije u nedjelju je veznjak hrvatske reprezentacije Mario Pašalić bio strijelac za Atalantu u 2:0 domaćoj pobjedi protiv Cagliarija. Pašalić je u igru ušao u 67. minuti, a u 76. minuti je preciznim udarcem povisio vodstvo svoje momčadi na konačnih 2:0. Prvi gol postigao je Lookman u 33. minuti. Atalanta je sada šesta s devet bodova, dok je Cagliari pretposljednji 19. s dva.

• +7
Atalanta - Cagliari, Serie A, 24.9.2023. Izvor: EPA / Autor: MICHELE MARAVIGLIA

Josip Brekalo igrao je do 65. minute za Fiorentinu u 2:0 gostujućoj pobjedi kod Udinesea. Strijelci su bili Martinez Quarta u 32. Bonaventura u drugoj minuti nadoknade. Fiorentina je skočila na peto mjesto s 10 bodova, dok je Udinese 18. s tri.

Vodeći Inter zadržao je stopostotni učinak 1:0 gostujućom pobjedom kod Empolija golom Dimarca iz 51. minute. Inter je na vrhu s 15 bodova, dok je Empoli na dnu bez bodova.