• Zadnja izmjena 21.02.2011 09:49
  • Objavljeno 20.02.2011 u 20:19
Joel Prpic (Medveščak - Vienna)

Izvor: Pixsell / Autor: Slavko Midžor / PIXSELL

Medveščak je u Ljubljani igrao jako važnu utakmicu protiv Olimpije i tražio pobjedu koja bi ga približila doigravanju. Kako su Jesenice poražene u Linzu nakon kaznenih udaraca, utakmica u Tivoliju dobila je još više na značaju. Medveščak je pobijedio u produžecima

Hokejaši Medveščaka otputovali su u Ljubljanu samo s jednim ciljem: osvojiti dva boda, bilo pobjedom u 60 minuta, pogotkom u produžecima ili pobjedom izborenom nakon izvođenja kaznenih udaraca. Trener Doug Bradley zato je protiv Olimpije koristio i ozljeđenog Ryana Kinasewicha, najboljeg strijelca momčadi, jer ulog je bio ogroman, preveliki da bi se bodovi stavljali na kocku.

I super je počelo. Andy Sertich je u 10. minuti doveo 'medvjede' u vodstvo i zagrebačka momčad je dugo održavala tu prednost. Nažalost, tri minute prije kraja utakmice 'medvjedima' se opet ukazao Žiga Pance i osigurao Olimpiji produžetak. Srećom po Zagrepčane i njihove brojne navijače u Ljubljani, 'lički div' Joel Prpic je početkom produžetka iskoristio asistenciju Kennetha Macaulaya i pogodio mrežu Jana Chabere za pobjedu. Taj gol, vrijedan dva boda, osigurao je i pomak Medveščaka na prvenstvenoj ljestvici.

Istodobno s utakmicom u Tivoliju, Jesenice su gostovale u Linzu. 'Medvjedima' je odgovarao poraz 'željezara', no Jeseničani su uspjeli stići do boda. U regularnom dijelu bilo je 3:3, a kako ni nakon produžetka nijedna momčad nije zabila pogodak, izvodili su se kazneni udarci. Na zadovoljstvo zagrebačkih ljubitelja hokeja, oba boda ostala su u Austriji.

Dva kola prije kraja ligaškog dijela natjecanja Jesenice su ispale iz kruga momčadi koje bi ovog trenutka ušle u doigravanje, a Medveščak se 'ugurao' na osmo mjesto. No daleko od toga da je sve gotovo. 'Medvjedi' u utorak gostuju u Klagenfurtu, a u zadnjem kolu u petak igraju u Domu sportova protiv razgoropađene Albe koja je u nedjelju dobila Red Bull sa 5:3, dok Jesenice u idućem kolu igraju na svom ledu protiv Graza, a u posljednjem kolu odlaze u Villach.