DOIGRAVANJE SVE DALJE

Jesenice deklasirale 'medvjede' u Zagrebu

13.02.2011 u 19:52

Hokejaši Medveščaka su pred punom Ledenom dvoranom izgubili od Jesenica rezultatom 5:2 (2:1, 1:0, 2:1) i sada im je plasman u doigravanje opasno kompromitiran

Medveščak je bio pred imperativom pobjede protiv Jeseničana, ali nisu uspjeli i sada su dva današnja suparnika na diobi osmog mjesta. Olimpija je malo ispred i jedan od tih klubova neće ići u doigravanje. Trenutna forma ne ide u korist Medveščaku.

Slovenci su poveli u devetoj minuti golom Roka Tičara, a osam minuta kasnije Greg Day je rezultat vratio u egal. Jesenice su se golom Saboliča vratile u prednost minutu prije prvog odmora i Medveščak se više nije uspio vratiti.

Nolan je zabio jedini gol u drugoj trećini, a Sabolič je svojim drugim golom praktično odlučio pobjednika. Kenny Macaulay je vratio nadu, a 'medvjedi' su deset minuta prije kraja imali dva igrača više. Tu prednost nisu iskoristili i Jesenice su mirno privele dvoboj kraju. Dapače. Tri minute prije kraja Žiga Jeglič je zabio peti gol Medveščaku i tako upotpunio veliki trijumf Slovenaca.

'Ovo je bila važna utakmica i malo me sram. Ovako igrati protiv njih, znaš, sramota je. Oni su više željeli pobjedu, nedostajalo nam je vatre u igri', bio je iskren John Hečimović nakon dvoboja.

Za dva dana Medveščak gostuje u Beču, dok jesenice dočekuju Olimpiju. Do doigravanja je ostalo još pet kola.