slavlje 'samuraja'

Japanski izbornik rasplakao se nakon povijesne pobjede nad Njemačkom te otkrio recept za ovu senzaciju

U susretu 1. kola skupine E Svjetskog prvenstva nogometaši Japana pobijedili su Njemačku preokretom 2:1. Nijemci su poveli golom Ilkaya Gundogana iz penala u 33. minuti, u 75. minuti izjednačio je Ritsu Doan, a za potpuni preokret i senzaciju zabio je Takuma Asano u 83. minuti

Senzacionalnu je pobjedu komentirao japanski izbornik Hajime Moriyasu koji je na kraju susreta pustio i suzu radosnicu. Povijesna je ovo pobjeda Japana, senzacija svjetskih razmjera.

'Željeli smo igrati agresivno i dominirati utakmicom, ali Njemačka je toliko jaka da smo se morali stalno braniti i koristiti svoje šanse', kazao je Moriyasu te nastavio:

'Ovo je veliko iznenađenje, no vidjeli smo kako je i Saudijska Arabija svladala Argentinu što je dokaz kako azijske zemlje dosežu globalni standard.'

• +19
SP Katar: Njemačka - Japan Izvor: EPA / Autor: TOLGA BOZOGLU

Susret je komentirao i njemački napadač Thomas Müller.

'Igrali smo dobro u dugačkim razdobljima igre, ali utakmicu obilježavaju prilike koje pretvorite u golove. Suludo je da smo izgubili...', kazao je Thomas Müller, jedan od najiskusnijih u njemačkoj reprezentaciji.