TRIJUMF KOD KUĆE

Jansrudu mali Globus i ostanak u borbi za veliki

08.03.2015 u 15:11

Norveški skijaš Kjetil Jansrud stigao je do svoje šeste ovosezonske pobjede u Svjetskom kupu na nedjeljnom super G-u u Kvitfjellu te time po prvi put u karijeri osvojio Mali kristalni globus, dok je jedini hrvatski predstavnik Natko Zrnčić-Dim završio kao 33..

Jansrud je sjajno iskoristio prednost domaćeg terena i po četvrti put slavio na stazi u Kvitfjellu u utrkama Svjetskog kupa. Norvežanin je tehnički zahtjevnu stazu svladao za 1:37.44 minute te za 24 stotinke sekunde nadmašio Austrijanca Vincenta Kriechmayra. Treće mjesto osvojio je Kanađanin Dustin Cook s 33 stotinke zaostatka za pobjednikom.

Jedini hrvatski predstavnik na utrci bio je Natko Zrnčić-Dim koji je sa startnim brojem 42 doskijao do 33. mjesta (1:40.19) zaostavši za pobjednikom 2.75 sekundi. Koliko je zahtjevna bila staza i uvjeti u Kvitfjellu najbolje pokazuje činjenica da čak 21 od 59 skijaša koji su se natjecali nisu završili utrku.

S novih 100 bodova 29-godišnji Jansrud stigao je do zbroja od 476 u utrkama super G-a ove sezone i ostvario nedostižnu prednost u redoslijedu za Mali kristalni globus uoči posljednje utrke na završnici Svjetskog kupa u francuskom Meribellu. Od trojice koji su još mogli ugroziti Jansruda Talijan Dominik Paris (353) utrku je završio kao četvrti, a Austrijanci Matthias Mayer (274) i Hannes Reichelt (207) jedan za drugim su napravili pogrešku na istom mjestu i ostali su bez bodova.

Jansrud (1076) je u ukupnom redoslijedu za Veliki kristalni globus smanjio zaostatak za Austrijancem Marcelom Hirscherom (1128) na 52 boda. Hirscher je preskočio vikend u Norveškoj i koncentrirao se na sljedeće tehničke utrke, veleslalom i slalom na 54. Pokalu Vitranc, koji su na rasporedu sljedeće subote i nedjelje u Kranjskoj Gori.