BUNDESLIGA

Jakić i Eintracht u prošloj su sezoni 'žarili i palili' Europom, a sada se kod kuće ne mogu sastaviti s pobjedom

21.08.2022 u 18:19

Nogometaši Eintrachta i Koelna odigrali su 1-1 u dvoboju trećeg kola njemačke Bundeslige pa je momčad iz Frankfurta i dalje bez pobjede u novoj sezoni.

Japanac Daichi Kamada je u 72. minuti postigao vodeći pogodak za Eintracht iz slobodnog udarca sa 17 metara, samo tri minute nakon što je ušao u igru. Tada se činilo da će aktualni pobjednici Europske lige konačno doći do prve pobjede u novoj sezoni.

No, planove domaćih pokvario je Jan Thielmann, kad je jednu odbijenu loptu nakon udarca iz kuta volejem sa 18 metara poslao neobranjivo u mrežu. Vratar Eintrachta Kevin Trapp bio je nemoćan.

Hrvatski reprezentativac Kristijan Jakić odigrao je cijelu utakmicu na poziciji desnog bočnog u Eintrachtovoj obrani.

Koeln je nakon tri kola na osmom mjestu sa pet bodova, a Eintracht je sa dva boda na 15. poziciji. Tri vodeće momčadi Borussia Moenchengladbach, Union Berlin i Mainz imaju po sedam bodova, ali pobjedom ih može prestići Bayern koji gostuje kod Bochuma u zadnjoj utakmici trećeg kola.