DRAMA U SPLITU

Jadran poveo protiv Juga u finalnoj seriji nakon što je krenuo u utakmicu s 0:4

22.04.2023 u 21:51

U prvom susretu finala doigravanja za prvaka Hrvatske vaterpolisti Jadrana su u Splitu pobijedili Jug Adriatic osiguranje sa 14-13 (2-4, 6-4, 3-3, 3-2) i u seriji na tri pobjede poveli sa 1-0

Gosti su sjajno ušli u susret, poveli su 4-0, no Jadran je do kraja prve dionce uspio smanjiti na 4-2. Splićani su u drugoj četvrtini izjednačili na 6-6, a na odmor se otišlo rezultatom 8-8.

Treća četvrtina je donijela i prvo vodstvo domaćina (9-8), ali niti na kraju trećeg perioda igre niti jedan sastav nije imao prednost (11-11).

Ključnim se pokazao početak posljednje četvrtine. Jadran je s tri gola u nizu stigao do 14-11, Dubrovčani su smanjili na 14-13, a imali su i devet sekundi za izjednačenje, ali su izgubili loptu.

Jadran su do pobjede predvodili Ivan Domagoj Zović i Antonio Dužević sa po tri gola, Luka Bukić i Jerko Marinić Kragić zabili su po dva gola, dok je Mate Anić imao 11 obrana.

Na suprotnoj strani Maro Joković, Marko Žuvela i Filip Križić zabili su po tri gola, a Toni Popadić je imao deset obrana.

Druga utakmica finala doigravanja je 30. travnja u Dubrovniku, a treća je 3. svibnja u Split. Eventualna četvrta je 9. svibnja u Dubrovniku, a peta bi se igrala 17. svibnja u Splitu.