igrao 15 minuta

Andrej Kramarić ipak odlučio ući u igru pred kraj utakmice iako je ozlijeđen; nakon što je zabio gol za pobjedu nad Švedskom otkrio je u kakvom je zapravo stanju

11.10.2020 u 20:32

Hrvatska nogometna reprezentacija u nedjelju je u Maksimiru pobijedila u 3. kolu UEFA Lige nacija Švedsku 2:1. Golove za Hrvatsku zabili su Nikola Vlašić (32) i Andrej Kramarić (84), dok je za Šveđane zabio Marcus Berg (66)...

Nitko sa sigurnošću nije mogao potvrditi hoće li Andrej Kramarić biti spreman za večerašnji sraz protiv Šveđana. Problem s ozljedom prepona zabrinuo je sve u našoj reprezentaciji jer popularni je Krama u fantastičnoj golgeterskoj formi.

I nije Kramarić krenuo u prvih 11, čekao je svoju priliku s klupe. Izbornik Zlatko Dalić u igru ga je ubacio u 75. minuti i pogodio. Kramarić je zabio za 2:1 i važnu pobjedu.

'Prvo moram reći bravo dečkima s obzirom na to da nisam tako puno igrao. Izborili su se za pobjedu, igrali su dobro cijelu utakmicu.Odigrali smo dobro, prvo poluvrijeme je bilo izvanredno. Na sreću, ušao sam i odmah iskoristio priliku za vodstvo', rekao je Andrej Kramarić odmah nakon utakmice i dodao:

• +33
Hrvatska - Švedska, UEFA Liga nacija, 11.10.2020. Izvor: Pixsell / Autor: Igor Kralj/PIXSELL

'Bili smo dominantniji u prvom dijelu, u nastavku smo mali pali. Ipak, pobijedili smo i zasluženo uzeli tri boda. Sada se moramo odmoriti i pripremiti za Francusku.'

Kakvo je stanje s ozljedom?

'Volio bih da je ozljeda dobro, ali nije... Malo me brine, ali srećom, danas je bilo OK', kazao je Andrej Kramarić koji je za kraj imao i posebnu zahvalu...

'Hvala navijačima, kisnuli su tu, pokazali da mogu bodriti Hrvatsku i u ovim teškim vremenima. Svaka im čast, neka svi uživaju u ovoj pobjedi. A nas čeka još puno izazova', zaključio je Kramarić.