PUT PREMA POLJSKOJ

Izrael u bunkeru, Hrvatska traži pobjedu

06.09.2011 u 19:22

Hrvatska reprezentacija u 20 sati igra kvalifikacijski ogled protiv Izraela na Maksimiru. Računica je jasna. Pobjeda nam osigurava dodatne kvalifikacije i nastavak borbe za prvo mjesto protiv Grčke.

Hrvatska - Izrael 3:1

93' - Kraj utakmice
87' - Jelavić, uz pljesak, izlazi iz igre, a ulazi Kalinić
86' - Strpljiva igra Hrvatske
82' - Jelavić u odličnoj situaciji, no brani izraelski vratar
80' - Srna odličnim centaršutom pronalazi Jelavića koji pogađa mrežu. Linijski je sudac označio zaleđe
78' - Srna izvodi slobodan udarac i gađa vratara.
76' - Nakon prodora po desnoj strani, Strinića ruši Izraelski branič. Sudac je ocijenio pad Strinića simuliranjem i dao mu žuti karton
71' - Srni stradala arkada nakon sudara sa Hemedom. Nastavlja igrati sa povezom oko glave
68' - Izmjena u momčadi Izraela. Shechter mijenja Zahawija
67' - Eduardo zamalo postiže hat-trick, no nespretno reagira na povratnu loptu pet metara od izraelskog gola
65' - Bezazlen udarac Golasa
62' - Srna dobio žuti karton nakon sudara sa izraelskim igračem
59' - Modrić pronalazi utrčalog Eduarda koji povratnom loptom pronalazi usamljenog Kranjačara. Nažalost, bio je neprecizan
58' - GOL: Fantastični Eduardo pod pritiskom izraelskog braniča, lovi Srnin centaršut glavom i posprema ga iza leđa vratara
57' - Cohen izlazi iz igre. mijenja ga Golasa
55' - GOL: Modrić u situaciji četiri na tri pronalazi Eduarda koji nije imao problema savladati Haimova
54' - Zahawi dobro gađa, Pletikosa na mjestu
53' - Nakon isključenja Ben Haima, Srna izvodi slobodan udarac, ali gađa točno Haimova
51' - Ben Haim isključen nakon brutalnog starta na eduardu
47' - GOL: Modrić bombom sa 25 metara iskosa vara Izraelskog vratara
46' - Ozlijeđeni Aouate izlazi iz igre, a ulazi rezervni golman Haimov
46' - Eduardo mijenja Ćorluku, a Dujmović Vukojevića

48' - Kraj prvog poluvremena. Gledatelji zvižducima ispratili igrače
48' - Nakon centaršuta Ćorluke, Vukojević glavom promašuje
47' - Žuti karton Zahawiju nakon preoštrog starta
44' - GOL: Hemed nakon nespretne reakcije Šimunića dolazi u izglednu situaciju i postiže pogodak
42' - Kranjčar dobro šutira, Izraelski branič odbija loptu u korner
41' - Kranjčar daje loptu Jelaviću koji je u izglednoj situaciji, ali je u zaleđu
39' - Strinić dobro šutira, ali mogao je dodati bolje postavljenom Jelaviću
38' - Opomena Ben Harushu zbog otezanja sa izvođenjem auta
34' - Jelavić izašao pred vratara i išao na dribling, ali Izraelac je zasada odličan
31' - Novi jači presing Hrvatske, Izraelska tranzicija zbog toga ne pati
27' - Aouate opet leži. Čini se da ga boli noga
26' - Mandžukić sjajno pronalazi Kranjčara koji lažnjakom vara izraelskog braniča i puca blizu vratnice
22' - Mandžukić odlično napada svijeću prema vrataru, Aoute uz male poteškoće primiruje loptu
19' - Izraelski vratar leži več dvije minute na travnjaku
17' - Loš slobodnjak Srne, prvi zvižduci
12' - Zahawi pokušava volejom sa 10 metara. Pletikosa dobro postavljen
10' - Sjajna akcija Modrića, udarac Ćorluke sa 25 metara, Aouate ponovno brani
6' - Srna izveo korner, Lovrenov šut glavom Aouate odlično brani
5' - Kayal probio Pletikosu sa 25 metara, ali je pogodio svog suigrača koji je bio u zaleđu. Srećom
2' - Bezopasan slobodan udarac Izraelaca
1' - Hrvatska od prve sekunde u visokom presingu

Na maksimirskim tribinama se okupilo oko 15.000 gledatelja.

Izrael, iako ih u životu drži samo pobjeda, igra bez klasičnog napadača u formaciji 5-4-1 koja miriše na bunker. Bilić je, u odnosu na Maltu, vezu osvježio s oporavljenima Modrićem i Kranjčarom, dok je Ćorluka vraćen na bekovsku poziciju umjesto Vrsaljka koji priliku čeka na klupi. Uz Lovrena će stopera igrati Joe Šimunić. U napadu je Jelavić zamijenio Klasnića.

Hrvatska: Pletikosa - Ćorluka, Lovren, Šimunić, Strinić - Srna, Modrić, Vukojević, Kranjčar - Mandžukić, Jelavić
(klupa: Subašić, Vrsaljko, Dujmović, Jajalo, Eduardo, Klasnić, Kalinić)
Izrael: Aouate, Khutaba, Ben Haim, Gershon, Ben Harush, Zahavi, Kayal, Benayoun, Twatha, Hemed