NBA LIGA

Iznenađujući poraz Portlanda, velika večer Duranta

05.01.2014 u 09:21

U noći sa subote na nedjelju odigrano je devet utakmica najjače košarkaške lige svijeta (NBA liga), a najveće iznenađenje priredila je Philadelphia, koja je slavila u gostima kod Portlanda...

Nitko nije ni slutio da bi ponajlošija momčad lige s Istoka mogla iznenaditi ponajbolju momčad lige koja dolazi sa Zapada i to na gostujućem parketu. No 76ersima je to pošlo za rukom zahvaljujući sjajnoj četvrtoj četvrtini i Thaddeusu Youngu.

Philadelphia je u posljednji period ušla sa sedam poena minusa, no tih posljednjih 12 minuta je dobila s 32-23. Young je u pobjedi sudjelovao s 30 poena, šest skokova i tri ukradene lopte, dok je Evan Turner pridodao 23 uz sedam skokova. Šokirane Trail Blazerse predvodio je LaMarcus Aldridge s 29 poena, 14 skokova i čak pet blokada, međutim Damien Lillard je imao groznu večer u kojoj je pogodio šest od 20 lopti iz igre, te je promašio čisto polaganje za produžetak nekoliko sekundi prije kraja.

Bio je to tek osmi poraz Portlanda i tek 12. pobjeda Philadelphije u sezoni.

Monstruoznu večer imao je Kevin Durant, koji je na gostovanju kod Minnesote predvodio svoju Oklahomu do pobjede s čak 48 poena, te po sedam skokova i asistencija. Thunder je slavio sa 115-111, ponajviše zahvaljujući sjajnoj posljednjoj četvrtini.

Oklahoma je posljednji period dobila rezultatom 38-24, a sam Durant je ubacio nevjerojatna 23 poena, te posljednja četiri svoje momčadi od rezultata 111-111. Kod rezultata 113-111 Kevin Love je imao tri slobodna bacanja kojima bi doveo svoju momčad u vodstvo, ali je, na iznenađenje svih, promašio sva tri! Centar Minnesote okončao je susret s 30 poena i 14 skokova, dok je Nikola Peković ubacio poen više i upisao tri skoka manje.

Aktualni prvak Miami Heat bez ikakvih je problema prošao gostovanje kod Orlanda Magica slavivši sa 110-94. Bila je to odlična partija kompletne momčadi Heata, u kojoj je pet igrača bilo dvocifreno po broju poena. Strijelce su predvodili Chris Bosh i Dwyane Wade sa po 20 poena i šest skokova, dok je LeBron James pridodao 15, uz po osam skokova i asistencija. Jameer Nelson predvodio je strijelce Orlanda s 21 poenom.

Spomenimo i uvjerljivu pobjedu aktualnog viceprvaka San Antonija, koji je u Teksasu razbio Los Angeles Clipperse rezultatom 116-92. Gosti su nastupili bez svojeg ponajboljeg igrača Chrisa Paula, koji je zbog ozljede ramena otpao na otprilike mjesec dana. Thiago Splitter predvodio je Spurse do pobjede s 22 poena, dok je kod Clippersa najefikasniji bio Jamal Crawford s 24 koša.

NBA liga, subota:

Indiana – New Orleans 99-82 (George 24k, 10s, 5a / Gordon 21k)

Orlando – Miami 94-110 (Nelson 21k, 6a / Bosh 20k, 6s)

Brooklyn – Cleveland 89-82 (Williams 21k, 6s / Waiters 26k)

Chicago – Atlanta 91-84 (Millsap 16k, 12s / Dunleavy 20k)

Minnesota – Oklahoma 111-115 (Peković 31k, 11s / Durant 48k, 7s, 7a)

San Antonio – LA Clippers 116-92 (Splitter 22k, 5s / Crawford 24k, 7a)

Phoenix – Milwaukee 116-100 (Green 24k, 5uk.l. / Knight 25k, 8a)

Portland – Philadelphia 99-101 (Aldridge 29k, 14s / Young 30k, 6s)

Sacramento – Charlotte 103-113 (Cousins 26k, 11s / Walker 30k, 6a)

8. Dallas 33 19 14
9. Minnesota 33 16 17