wales - bih

Izbornik Walesa pred BiH planuo zbog pitanja o Salahu: Evo što je poručio

26.03.2026 u 13:57

Bionic
Reading

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Wales i Bosna i Hercegovina večeras od 20:45 u Cardiffu igraju polufinale baraža za Svjetsko prvenstvo - utakmicu koja odlučuje o ostanku u utrci za najveću nogometnu smotru.

Uoči tog susreta veliku pažnju privukla je konferencija za medije izbornika Walesa Craiga Bellamyja, koji je, osim o samoj utakmici, dobio i pitanje koje ga očito nije oduševilo.

Naime, novinare je zanimalo njegovo mišljenje o Mohamedu Salahu i odluci egipatske zvijezde da na kraju sezone napusti Liverpool, klub u kojem je Bellamy nekada igrao.

Pitanje je započelo u uobičajenom tonu.

'Ne događa se svaki dan da igrač poput Salaha kaže da odlazi…', krenuo je novinar, no Bellamy ga je brzo prekinuo.

'Hoće li igrati za Wales sutra? O njemu ćemo pričati drugi put. Volim ga, ali sada nije trenutak za to. Igra li za Bosnu ili Wales? Ne. Idemo dalje, bez priče o Salahu', poručio je Bellamy.

Njegova reakcija jasno pokazuje koliko je fokusiran na večerašnji dvoboj, u kojem Wales traži pobjedu koja vodi u finale baraža.

Bosna i Hercegovina, s druge strane, ima isti cilj - pobjedom bi izborila finale, gdje bi igrala protiv Italije ili Sjeverne Irske.

Ulog je ogroman, a Bellamy je dao do znanja da uoči takve utakmice nema mjesta za teme koje nemaju veze s terenom.