nba liga

Ivica Zubac odigrao je savršenu partiju te izjednačio 28 godina stari rekord svojih Los Angeles Clippersa

07.08.2020 u 10:04

U noćašnjim susretima NBA lige Los Angeles Clippersi su pobijedili Dallas Maverickse 126:111, a hrvatski centar Ivica Zubac odigrao je najbolju utakmicu u dresu Clippersa. Na parketu je proveo 24 minute te je zabio 21 koš uz fantastičan šut 10-10, a uz to je imao 15 skokova, asistenciju i blokadu

Najbolji igrač lige Kawhi Leonard ubacio je 29, a Paul George 24 koša, dok su Dallas predvodili Slovenac Luka Dončić (29 koševa i 6 asistencija) i Kristaps Porzingis s 30 koševa i 9 skokova.

Hrvatski Centar u dresu Clippersa Ivica Zubac imao je svoju večer, odigrao je najbolju utakmicu u dresu momčadi iz Los Angelesa. Na parketu je proveo 24 minute te je zabio 21 koš uz fantastičan šut 10-10, a uz to je imao 15 skokova, asistenciju i blokadu.

S ovih 10 od 10 iz igre Zubac je izjednačio 28 godina stari rekord Clippersa kojeg je postavio Charles Smith još u travnju 1992. godine.

'Samo sam radio svoj posao', kazao je zadovoljni Zubac nakon utakmice i dodao:

'Suigrači su to osjetili i pronalazili me. Očigledno je da mi vjeruju...'

Phoenix je dobio Indianu 114:99 i još uvijek ima šanse izboriti doigravanje, a Dario Šarić je za Sunse u 20 minuta ubilježio 16 koševa (šut 4-9) od čega pet u zadnjoj četvrtini. Tome je dodao 8 skokova i asistenciju. Uz Šarića, istaknuli su se Deandre Ayton s 23 i Devin Booker s 20 koševa, dok je Indianu predvodio Malcolm Brogdon s 25 koševa i 6 asistencija.

I Portland je ostvario važnu pobjedu u borbi za doigravanje, svladavši Denver 125:115, a briljirao je Damian Lillard s 45 koševa i 12 asistencija. Dobro ga je pratio bosanskohercegovački centar Jusuf Nurkić s 22 koša. Hrvatski košarkaš Mario Hezonja nije igrao za Portland.

Momčad Denvera vukao je Michael Porter koji je zabio 27 koševa uz 12 skokova, a Nikola Jokić je ostvario osam koševa i 13 asistencija.