SLALOM WENGEN

Ivica osvojio treće mjesto!!

20.01.2013 u 09:53

U švicarskom Wengenu ovog su vikenda na rasporedu bile čak tri utrke. Nakon superkombinacije u petak te spusta u subotu, skijaši u nedjelju voze slalom. Ivica Kostelić je zadnje tri godine pobjeđivao u Wengenu, a u nedjelju je osvojio treće mjesto

Ivica je na kraju završio treći iza Neuteuthera i Hirschera.
Neuteuther je skinuo Ivicu s prvog mjesta.
Ivica je sigurno na postolju!!
Kostelić
je odlično prošao prvi dio, da bi u drugom izgubio prednost, no u posljednjem dijelu ipak sve nadoknadio i trenutn je vodeći!
Sada se na drugo mjesto probio Gross koji je nakon prve vožnje držao šesto mjesto
Talijan Moelgg je preuzeo vodstvo ispred sunarodnjaka Razzolija
Još je ostalo tek deset skijaša.
Trenutno je vodeći Talijan Razzoli.

Približava se trenutak do dolaska Ivice Kostelića na start. Zasad se devet skijaša spustilo.
Započela je druga vožnja u švicarskom Wengenu. Do Ivice Kostelića ima još dosta skijaša. Prvi se spustio Mermillod Blondin.

Nakon prve vožnje nedjeljnog slaloma u švicarskom Wengenu, najbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelić drži četvrto mjesto sa zaostatkom od tek 25 stotinki za vodećim Austrijancem Marcelom Hirscherom. Drugo mjesto drži Felix Neureuther koji za Hirscherom zaostajem pet stotinki, dok je treći Šveđanin Byggmark sa 11 stotinki zaostatka.

Kostelić je posljednje tri godine pobjeđivao u slalomu na stazi Männlichen, a u Wengenu je ukupno, računajući sve discipline, čak 11 puta bio na pobjedničkom postolju. U petak je, podsjetimo, bio drugi u superkombinaciji, dok je u subotu zauzeo 29. mjesto u spustu. Ukoliko najbolji hrvatski skijaš u nedjelju osvoji jedno od prva tri mjesta postat će prvi skijaš u povijesti kojem je uspjelo 12. puta biti na pobjedničkom postolju na jednom skijalištu. Također, ako Ivica pobijedi, postat će prvi skijaš koji je četiri puta zaredom pobijedio na jednom skijalištu.

Drugi hrvatski predstavnik Dalibor Šamšal zauzeo je 41. mjesto s 3.35 sekundi zaostatka za Hirscherom.

Druga je vožnja na rasporedu u 13.15 sati.