NUDI SE BERBA

Ivica na dva fronta po deseto postolje u Kitzbühelu

27.01.2013 u 09:50

Ivica Kostelić je uzimao bodove u prva dva dana Svjetskog kupa u Kitzbühelu i danas bi mogao pobrati vrhnje. Na rasporedu je slalom, a paralelno će se računati i posljednja klasična kombinacija u svjetskom kupu

Ivica je vratio slalomski sjaj. Koljeno je, čini se, do pristojne mjere sanirano i Kostelić se može vratiti u borbu za vrh. U Zagrebu se nije dogodilo, u Wengenu jest, i sada je na rasporedu nova epizoda velike sportske priče - Ivica u siječnju.

Prošloga vikenda je upisao 12. postolje u Wengenu čime je postao apsolutni rekorder u povijesti svjetskog kupa, a danas bi mogao upisati i deseto, možda i 11. i nastaviti s uspjesima o kojima će skijaški svijet još generacijama pričati.

Tijek druge vožnje (UŽIVO):

Ivica je pobijedio u kombinaciji ispred Pinturaulta, a u slalomu je bio treći iza Hirschera i neureuthera.

Dvostruko postolje i 160 bodova za doktora Kostelića!

Groos također uprskao, Ivica je ostao treći!
Ostalo je još 15 najboljih. Još dvojica pa Pinturault

Osnovni Ivičin cilj je biti unutar pola sekunde s Pinturaultom u ovoj vožnji što bi mu donijelo pobjedu ukombinaciji!

Slalom, 1.vožnja:

Os 73. skijaša njih čak 26 (M!olgg, Matt, Deville, Ligety, Valenčić...) nije završilo prvu vožnju
Od viših startnih brojeva nitko se nije uspio probiti među najboljih 15, a Dalibor Šamšal je utrku završio na 36. mjestu. 54 stotinke dijelile su ga od druge vožnje

Do najboljih 30 još su se dvojica skijaša plasirala ispred Ivice (točno ispred njega) i Kostelić je trenutno 11. najboljih 15 skijaša je unutar jedne sekunde, a utrka još nije ni gotova. Bit će to odlična druga vožnja

15 je išao Pinturault koji se smjestio iza Ivice i tako je Kostelić došao još korak bliže pobjedi u kombinaciji

Još petorica do kraja prve jakosne skupine
Dopfer peti, Ivica sedmi nakon desetorice vozača
Pranger šesti, oko tri desetinke iza Ivice
Byggmark je došao na cilj kao treći (+0.31), ponovno će biti gužva na vrhu u drugoj vožnji

Myhrer je 34 stotinke iza Ivice, a Möllg je izletio.
Matt je previše riskirao i ispao je. Nakon petorice Ivica je četvrti
Neuretuther je treći, pet stotinki je brži od Ivice
Gross je nadmašio obojicu i poveo za 18 stotinke brže od Hirschera
Ivica se spustio sa 0.43 zaostatka za Hirscherom, ne izgleda zadovoljno
Hirscher se uspješni spustio, kreće Ivica

Na stazu će prvi izaći vodeći slalomaš i skijaš svjetskog kupa Marcel Hirscher, a nakon njega odmah ide Ivica. Nakon njih raspored je: Gross, Neureuther, Matt, Myhrer, Möllg do kraja prve jakosne skupine. Tekstualni prijenos pratite ovdje.