spektakl na sanchez pizjuanu

[FOTO] Potpuni preokret Reala; nakon 0:2 iz prvog poluvremena, Kraljevi su u nastavku zabili tri gola i stigli na korak do naslova

17.04.2022 u 21:42

Na Uskrs se u Sevilli igrao derbi 32. kola LaLige, a Ivan Rakitić i suigrači bili su domaćini madridskom Realu. I upravo je bivši hrvatski reprezentativac zabio za vodstvo Andalužana, Lamela je povisio prednost, ali u drugom dijelu stigao je potpuni preokret te se Real u Madrid vratio s pobjedom 3:2 i tri nova boda

Iako su Kraljevi izraziti favoriti za osvajanje naslova španjolskog prvaka, okršaj u Sevilli i eventualna pobjeda praktički bi promovirala Ancelottijevu momčad u novog prvaka.

No, nije sve krenulo po planovima Reala, jer Sevilla je u samo četiri minute, od 21. do 25. zabila dva gola i stekla veliku prednost.

Prvo je Ivan Rakitić poentirao iz slobodnog udarca, kroz živi zid, a potom je i Lamela matirao Courtoisa.

Okršaj je ovo i dvojice prijatelja, bivšeg hrvatskog reprezentativca Ivana Rakitića te Realovog 'motora' Luke Modrića.

• +7
Sevilla - Real Madrid Izvor: EPA / Autor: Julio Munoz

Real je u drugom dijelu zaigrao bolje i odlučnije, a već u 48. imuti, nakon Modrićeve asistencije u prilici se našao Benzema.

Bio je to nagovještaj pogotka, Carvajal je proigrao Viniciusa, a potom je lopta došla do Rodryga koji je u 50. minuti smanjio na 1:2.

Real je nastavio u istom ritmu, a s ulaskom Rodryga postao je i opasniji pred golom Bounoua. Novu opasnost zakuhao je upravo Brazilac u 63. minuti kada je petom ostavio loptu Benzemi. No, Francuz je pucao kraj gola.

Igrači Seville u nastavku su puno rijeđe dolazili pred gol Reala, a kada bi i došli u zonu 16-erca Courtois nije imao ozbiljnijih problema. Baš kao ni u 68. minuti kada je Navas pucao visoko preko gola.

U 74. minuti Vinicius je zabio pogodak, no suci su prvo označili da je igrao rukom prije nego je uputio udarac, a potom je Cuadra Fernández nakon pregledavanja snimke ostao pri svojoj odluci.

Mogli su igrači Seville riješti utakmicu, no dvije prilike Rafe Mira ostale su neiskorištene.

U 81. minuti Ancelotti je iz igre izvadio Luku Modrića. Kada je izašao Modrić, izašao je i Vazquez, a u igru su ušli Marco Asensio i Nacho. I pokazao se to dobar potez talijanskog trenera, jer u 83. minuti Real je izjednačio. Strijelac je bio Nacho.

U drugoj minuti sudačke nadoknade, nakon odlične akcije po desnoj strani, lopta je stigla do Benzeme, koji prigode s četiri, pet metara ne propušta. Za potpuni preokret Reala. I povećanje prednosti pred konkurentima, na velikih 15 bodova prednosti.