užarile se društvene mreže

Ivan Rakitić ovako nešto ružno od navijača sigurno nije očekivao; većina ga proglasila glavnim krivcem, a neki su svojim komentarima zaista pretjerali

18.02.2021 u 09:29

Nakon što su nogometaši njemačke Borussije Dortmund u gostima nadigrali Sevillu 3:2, u sklopu prvih utakmica osmine finala Lige prvaka, navijači španjolskog kluba žestoko su se na društvenim mrežama obrušili na Hrvata Ivana Rakitića

Borussia Dortmund je na stadionu Ramon Sanchez Pizjuan pobijedila Sevillu 3:2 lakše nego su očekivali, uz dva gola norveškog napadača Erlinga Haalanda.

No u Hrvatskoj je poprilično odjeknulo to kako su se neki navijači na društvenim mrežama žestoko obrušili na bivšeg hrvatskog reprezentativca Ivana Rakitića, kojeg je trener nakon prvog poluvremena ostavio u svlačionici. Sevillin trener Julen Lopetegui u poluvremenu je izvadio Rakitića iz igre i uveo srpskog nogometaša Nemanju Gudelja.

Naime Rakitić je u završnici prvog dijela načinio pogrešku i to kod trećeg gostujućeg gola. To je očito nekim navijačima jako teško palo…

Ukratko, u posljednjoj minuti prvog dijela Haaland je svladao domaćeg golmana nakon Rakitićeve pogreške, nepreciznog dodavanja lopte na sredini terena.

Ubrzo su društvene mreže bile prepune komentara kojima su se obrušili na Rakitića, koji to sigurno nije očekivao, pogotovo ne nakon emotivnog predstavljanja uoči početka sezone i činjenice da je želio samo u Sevillu, grad u kojem je upoznao suprugu Raquel. Klub u kojem je pokazao klasu i vodio ga do osvajanja Europske lige. A sada ispada kako je jedna pogreška, jedna loša utakmica jako razljutila navijače…

'Rakitićevo vrijeme u Ligi prvaka je odavno prošlo, a to se pogotovo vidi ako igraš protiv Borussije', jedan je od komentara.

'Drago mi je da se Rakitić ponižava daleko od Barcelone.'

'Ako ste večeras gledali Sevillu, onda razumijete zašto je Barcelona prodala Rakitića. Ne vidim ga u početnom sastavu u uzvratu.'

Bilo je i onih koji su ga već otpisali: 'Zašto su ga uopće doveli u Sevillu? Iskreno se nadam da će ga prodati što prije.'

Bilo je i onih koji su bili barem malo realni: 'Ovo nije isti Rakitić za kojeg su svi pričali kako bi dobro došao Barceloni iz razloga što im je zabio jedan gol prošlog tjedna (u Kupu kralja, op.a.)', napisao je jedan navijač.

No takvih realnih nije bilo puno pa su tako komentari poput 'Rakitić je gotov' ili 'Ovo je bilo jako glupo od Rakitića' preplavili društvene mreže.

A prije 10-ak dana tog istog Rakitića navijači su dizali u nebesa jer je zabio sjajan gol svom bivšem klubu Barceloni (pobjeda Seville 2:0). Dodajmo kako se uzvratni susret igra 9. ožujka u Dortmundu, a šest dana prije toga Sevillu čeka uzvratna utakmica u polufinalu španjolskog Kupa kralja protiv Barcelone. U te dvije utakmice 32-godišnji Rakitić će biti dodatno motiviran da pokaže kako još spada među najbolje veznjake svijeta.

• +6
Sevilla - Borussia Dortmund, osmina finala Lige prvaka, 2020./21. Izvor: EPA / Autor: Julio Munoz