Ivan Perišić ispao je pravi vizionar: Ovo je bila prava Hrvatska, dominirali smo!

• V.R.
  • Zadnja izmjena 27.11.2022 19:57
  • Objavljeno 27.11.2022 u 19:42

Nakon pobjede 4:1 hrvatske nogometne reprezentacije protiv Kanade, koja je povela u 2. minuti, nekoliko riječi kazali su Ivan Perišić i Joško Gvardiol

S nestrpljem se čekala druga utakmica hrvatske nogometne reprezentacije na Svjetskom prvenstvu u Katru, jer dojam nakon prvog dvoboja (0:0 protiv Maroka) nije bio najbolji.

No, utakmica protiv Kanade je bila prava demonstracija moći iako Hrvatska nije najbolje ušla u utakmicu.

'Kao što sam govorio, ovo je bila prava Hrvatska. Najavio sam da će svi vidjeti bolju Hrvatsku, moramo igrati s balunom. Eto, u prvoj utakmici fokusirali smo se na obranu, jer Maroko ima dobre igrače u kontranapadu, ali s druge strane vidjeli smo da to nismo mi. Prvih 10 do 15 minuta bili smo malo lošiji, ali poslije smo se dobro vratili i dominirali', kazao je za HRT Perišić koji je iuspao vizionar. Sve što je govorio uoči utakmice pokazalo se točnim. Hrvatska je igrala svoju igru.

Na pitanje jesu li igrali u grču rekao je:

'Sad se lakše diše, pogotovo kad zabiješ prvi gol i kad dobiješ prvu utakmicu. To ti daje snage i daje ti vjetar u leđa. Sad je sve na nama ne i kad igramo svoju igru uvijek idemo na pobjedu.'

U zadnjem kolu slijedi Belgija, ali važna je i gol razlika?

'Nećemo misliti na to. Igrat ćemo našu igru, idemo na pobjedu. Ionako igramo u isto vrijeme i slušat ćemo rezultat. No, kad igramo ovako nema straha. Stvarno smo dobri', završio je Perišić.

• +33
SP Katar: Hrvatska - Kanada Izvor: EPA / Autor: NEIL HALL

Nekoliko riječi nakon utakmice rekao je i 20-godišnji Joško Gvardiol:

'Teško je krenuti nakon ovakvog početka. Desio se rani gol i najgore je kad tako kreneš u utakmicu. Nakon toga smo se vratili u igru i pokušali držati ritam što je teško raditi 90 minuta, ali priveli smo utakmicu kraju. Znali smo koliko je Kanada kvalitetna ekipa. Naravno da su imali prilike, ali kad smo kompaktni i kad imamo Livija na golu sve je puno lakše', kazao je Gvardiol.

'Ovo nam znači za samopuzdanje, ali što se mene tiče pritiska nije bilo. Vjerujem u našu kvalitetu, pokazali smo da smo pravi kad je najteže i sad nas čeka zadnja utakmicu. Nije me iznenadila pobjeda Maroka jer smo već vidjeli da su dobri. Protiv Belgije idemo na tri boda, ovo je bila priprema za tu utakmicu.'