• Zadnja izmjena 01.11.2009 17:42
  • Objavljeno 01.11.2009 u 15:04
Ivan Ljubičić - pobjednik turnira u Lyonu

Izvor: Reuters / Autor: Reuters

Ivan Ljubičić nakon 28 mjeseci, od lipnja 2007. godine, stigao je do novog ATP naslova. I to u gradu gdje je osvojio prvi turnir, u Lyonu. Ljubičić je za protivnika imao domaćeg tenisača Michaela Llodru, ali to mu nije smetalo da ga svlada sa 7:5, 6:3

Nakon osam godina Ljubičić je opet u Lyonu digao pobjednički pehar. Ovoga puta pokušao mu se suprostaviti domaći tenisač Michael Llodra, s kojim je dosad igrao samo jednom - i to neuspješno.

No, danas je u Lyonu bila druga slika. Ivan Ljubičić, vjerojatno ponesen spoznajom da još uvijek može igrati na visokom nivou, što je i potvrdio ulaskom u finale nekog turnira nakon 20 mjeseci, obračunao se s Llodrom.

U prvom setu vodila se izjednačena borba u kojoj su oba tensiača imala priliku oduzeti servis protivniku. Na svu sreću, to Francuzu nije uspjelo, dok se Ljubičić odlično snašao u 12. igri, odnosno prije tie-breaka. Ljubo je oduzeo servis Llodri i dobio prvi set sa 7:5.

U drugom setu obrnuta slika. Oba su tenisača više griješila, ali što je i važnije, propuštala svoje servise. Na našu sreću, više je propusta imao Llodra. Odmah na startu seta Llodra je oduzeo servis Ljubi, a potom stigao i do velikih 2:0, osvojivši svoj servis. Ipak, Ljubičić se uspjeva vratiti u meč, prvo je sačuvao svoj servis, a potom i uzvratio Llodri. U tom ritmu naš je tenisač osvojio još jedan svoj servis, a onda i napao protivnički. I uspio ga je riješiti u svoju korist za 4:2. Do kraja seta popuštanja više nije bilo te je Ljubičić nakon 96 minuta, to jest osam godina, ponovno slavio u Lyonu.

To je Ljubičićev deveti osvojeni ATP turnir u karijeri.