serie a

[FOTO] Ivan Jurić novom velikom pobjedom svoje Verone približio se momčadima s vrha tablice talijanskog prvenstva

12.12.2020 u 22:54

Nogometaši Hellas Verone našeg Ivana Jurića stigli su do pobjede 2:1 na gostovanju u Rimu kod Lazija

Verona je povela u samoj završnici prvog poluvremena autogolom Lazzarija (45-ag), odličnim pogotkom na 1:1 poravnao je Caicedo (56), no potom je Tameze (67) presjekao kratko dodavanje Radua prema vrataru Reini i osigurao tri boda Veroni.

Juriću je ovo peta pobjeda sezone, i druga protiv rimskih klubova. Jer osim Lazija, pobijedio je i Romu.

• +7
Lazio - Hellas Verona 1:2 Izvor: EPA / Autor: FABIO FRUSTACI

Verona je ovom pobjedom preskočila Lazio na ljestvici, sada je šesta sa 19 bodova, dok je Lazio osmi sa 17.

Vrlo je zanimljvo bilo u Torinu gdje je Udinese svladalo istoimenog domaćina sa 3:2 (1:0). Gosti iz Udina poveli su sa 2:0 golovima Pussetta (24) i De Paula (54), da bi sredinom nastavka u periodu od samo tri minute postignuta tri gola.

Torino je poravnao na 2:2 preko Belottija (66) i Bonazzolija (67), no Nestorovski (69) je vratio Udinese u vodstvo koje je zadržalo do kraja.

Udinese je sada 10. sa 13 bodova, dok je Torino ostao pretposljednji, 19. sa šest.

U prvoj utakmici dana Crotone je ostvario prvu pobjedu u sezoni svladavši na svom terenu Speziju sa 4:1 (1:1).