ht prva liga

Istra u Puli remizirala s Cibalijom i Vinkovčane ostavila u borbi za ostanak

02.03.2018 u 21:15

U prvom susretu 24. kola Hrvatski Telekom Prve HNL u Puli su nogometaši Istre 1961 i vinkovačke Cibalije odigrali bez golova 0:0...

U borbenom derbiju začelja, odigranom po vrlo teškom terenu u Puli, nije bilo pobjednika.

Najbolju priliku na utakmici propustio je u 38. minuti napadač gostiju Dabro, koji je iskoristio trenutak u kojem se stoper Istre Zgrablić (koji je nekad igrao i za Cibaliju!) okliznuo. Dabro je došao do lopte, zaobišao je i golmana Ivešu, ali se u trenutku kada je samo trebao zabiti loptu u prazan gol - spotaknuo. Pucao je napadač Cibalije, ali ga je Iveša stigao i loptu izbio u korner...

• +9
Istra 1961 - Cibalia 0:0 24. kolo HT Prva HNL Izvor: Cropix / Autor: Goran Sebelic / CROPIX

Imao je Dabro priliku i u 68. minuti, no i to je prokockao. Treba istaknuti i sjajne intervencije domaćeg golmana Iveše koji je u nekoliko prilika spašavao svoj gol. Od domaćih prilika treba istaknuti onu Ottochiana u 80. minuti te u samoj završnici slobodni udarac Mateija koji je ipak zamalo bio neprecizan.

Autor: youtube

Istra 1961 je ostala osma s 21 bodom, a Cibalia pretposljednja s 18 bodova, samo dva više od posljednjeplasiranog Rudeša.

Pred 200 gledatelja na stadionu Aldo Drosina sudio je Jović iz Zagreba.

Istra 1961-Cibalia0:0