TEŽAK PORAZ TOPLAKA

Istra spustila Inter na zemlju i nastavlja bijeg s dna!

17.09.2016 u 22:20

U dvoboju 9. kola MAXtv Prve lige nogometaši Istre s uvjerljivih 4:1 pobijedili su Inter te tako nastavili svoj bijeg s dna ljestvice...

Istra je jako dugo čekala na pobjedu u domaćem nogometu, a sada je povezala dvije i to vrlo uvjerljive. Nakon čistih 3:0 u gostima kod Splita, Tomićevi nogometaši sličnim su rezultatom svladali i Inter u Puli te tako najavili bolje dane za klub koji je prošle sezone osigurao opstanak tek u dodatnim kvalifikacijama.

Toplakovi gosti iz Zaprešića pali su ove subote već u prvom poluvremenu. U 17. minuti Bertoša se najbolje snašao nakon kornera i doveo Istru u vodstvo.

U 25. minuti gosti su primili još jedan jeftin pogodak, zahvaljujući Gržanu koji je odlično reagirao i zabio iz blizine.

U 44. minuti na red je došao Stepčić koji je nespretno igranje rukom kaznio pogotkom s bijele točke.

U drugom dijelu Inter se nije uspio vratiti u susret već je u 79. minuti primio i četvrti pogodak kojeg je zabio nakon odličnog prodora Solomon Theophilus.

U 87. minuti Georgiev se pobrinuo za počasni pogodak.

Istra je ovime preskočila Inter na ljestvici i s devet osvojenih bodova sada se nalazi u samoj sredini.

MAXtv Prva liga, 9. kolo

Istra – Inter 4:1 (Bertoša 17, Gržan 25, Stepčić 44, Theophilus 79 / Georgiev 87)

Istra 1961 - Inter Zaprešić 4:1
Hajduk - Slaven Belupo 4:0