slalom madonna do campiglio

Istok jedini Hrvat koji je u Madonni stigao do slalomskih bodova; Yule ponovio prošlosezonski uspjeh, Rodeš završio 25.

08.01.2020 u 23:00

Švicarac Daniel Yule pobjednik je slaloma skijaša za Svjetski kup voženog u Madonni di Campiglio, dok je hrvatski predstavnik Istok Rodeš utrku završio na 25. mjestu sa 2.17 sekundi zaostatka.

Daniel Yule (26) je do svoje druge pobjede u karijeri i druge u Madonni, najbolji je bio i prošle sezone, stigao s 15 stotinki prednosti u odnosu na drugog Norvežanina Henrika Kristoffersena, odnosno 25 stotinki ispred trećeg Francuza Clementa Noela, koji je slavio prije tri dana na zagrebačkom Sljemenu.

Bio je ovo četvrti slalom sezone i četvrti različiti pobjednik, nakon Kristoffersena (Levi), Francuza Alexisa Pinturaulta (Val d'Isere) i Noela (Zagreb).

Istok Rodeš je, kao i u Zagrebu, bio jedini Hrvat u drugoj vožnji te je baš kao i u Zagrebu pokvario plasman u odnosu na prvi. I u nedjelju i u srijedu je bio 19. nakon prve vožnje te 25. na kraju.

Vodstvo u redoslijedu slalomaša preuzeo je Kristoffersen s 242 boda, dva više od drugog Noela, dok je Yule skočio na treće mjesto sa 190 bodova. Najbolji hrvatski predstavnik je Rodeš koji s 36 osvojenih bodova zauzima 27. mjesto.

• +11
Skijanje, druga vožnja muškog slaloma Audi FIS Svjetskog skijaškog kupa Snow Queen Trophy Izvor: Pixsell / Autor: Goran Stanzl/PIXSELL

I u ukupnom redoslijedu Svjetskog kupa došlo je do promjene na vrhu, sada je vodeći Pinturault s 475 bodova, samo jedan manje ima drugi Norvežanin Aleksander Aamodt Kilde, a četiri manje ima treći Kristoffersen.