Sponzor rubrike
Sponzor rubrike
Ivo Karlović pristao je igrati za hrvatsku reprezentaciju u finalu Davis Cupa, a njegovu odluku prokomentirao je wimbledonski pobjednik iz 2001. Goran Ivanišević
Hrvatski tenisači izborili su finale Davis Cupa protiv Argentine koji će se igrati u zagrebačkoj Areni (25-27. studenoga), no nedugo poslije polufinalnog dvoboja u Zadru s Francuskom, stigla je ružna vijest da Borna Ćorić mora na operaciju koljena.
Njegov nastup u finalu postao je upitan i kao logično rješenje nametalo se pozivanje Ive Karlovića. 'Div sa Šalate' se prije par godina oprostio od nacionalnog sastava, ali ovoga puta se na oduševljenje cijele hrvatske javnosti pristao vratiti i pomoći u lovu na drugi Davis Cup.
Podsjećamo, Hrvatska je već jednom slavila u natjecanju koje je osnovano davne 1899. Bilo je to 2005. kada su usred Bratislave pali Slovaci, našu reprezentaciju predvodili su Ivan Ljubičić i Mario Ančić, a u sastavu je bio i Goran Ivanišević.
Legendarni hrvatski tenisač koji je krunu karijere doživio 2001. osvajanjem Wimbledona i to s pozivnicom, prokomentirao je situaciju oko ozljede Ćorića i povratka Karlovića.
'Ovo je jedina ispravna stvar. Nakon ovoga što se dogodilo Borni, Ivo je ispravno reagirao. Treba mu se zahvaliti i duboko nakloniti. Bit će u prilici oprostiti se od Davis Cupa kao pravi Doktor, igrat će doma u finalu. Što ima ljepše od toga? U Bratislavi je također bio, ali tada nije igrao, sada se može oprostiti kao pravi pobjednik', pričao je Goran Ivanišević za Sportske Novosti te je upozorio:
'Jači smo, ali ovo je finale. Argentina je čak četiri puta ostala kratka u finalu, njihov je motiv strašan. Najvažnije je da svi ostanu zdravi.'
