15.01.2017 u 09:00

• +55

SP u rukometu, skupina C, 2. kolo: Hrvatska - Mađarska

Izvor: Reuters / Autor: Charles Platiau

Hrvatski rukometaši zadovoljni su s drugom pobjedom na Svjetskom prvenstvu protiv Mađarske (31:28), i oni se slažu da su pokazali dva lica na utakmici, jedno loše u prvom dijelu te drugo odlično u nastavku

Igra Hrvatske u prvom poluvremenu nije izgledala dobro i s time se složio Luka Cindrić.

'Na početku smo imali dosta problema u napadu. Lako su Mađari dolazili do golova i igrali su dobro u obrani. U drugom poluvremenu smo malo pojačali obranu, golmani su dobro branili i došli smo do nekih lakih golova iz kontre i polukontre nakon čega su oni otvorili obranu i na kraju mislim da smo zasluženo pobijedili', rekao je Cindrić, a slično mišljenje ponudio je i vratar Ivan Stevanović koji je pohvalio svog kolegu Filipa Ivića:

'Čestitam Mađarskoj na dobroj igri. I mi smo igrali dobro ali imali smo problema u prvom dijelu i Mikler je bio odličan na golu. Proigrali smo u drugom dijelu. Uz Filipa na golu zabijali smo brzo lake golove kako smo i htjeli te se nadam da ćemo još do kraja Svjetskog prvenstva rasti.'

Svoj komentar utakmice za RTL dali su reprezentativci Domagoj Duvnjak, Filip Ivić i Zlatko Horvat.

'Čestitam dečkima. Mučili smo se prvo poluvrijeme, no pokazali smo karakter, pokazali smo da se možemo vratiti i kad gubimo. Sjajno smo završili prvo poluvrijeme, i onda smo se dogovorili da ćemo dodati gas, Ivić je fenomenalno branio. Veselimo se slobodnom danu, moramo pobijediti Bjelorusiju, no prvo ćemo uživati u ovoj pobjedi i dobro se odmoriti', izjavio je Duvnjak.

'Prvo poluvrijeme smo bili u grču, valjda od iščekivanja te utakmice, dugo smo se pripremali za nju i očito smo na početku malo izgorjeli, fulali smo sedmerac, dva, tri zicera. Kad smo počeli igrati 6-0, onda je to izgledalo bolje i prepoznali smo naše pogreške. Na kraju smo zasluženo pobijedili. Ovo je bila najteža utakmica jer je to bio prvi pravi ispit, bitno da smo probili led. Imamo dan odmora, Bjelorusija je nezgodna, no dobro ih znamo i nadam se da će mo pobijediti', izjavio je Horvat.

'Bilo je teško gledati, a kamoli igrati. Hvala mojim suigračima na borbenosti. Stisli su nas Mađari od početka, bili su siloviti u obrani i u napadu, ali podigli smo koncentraciju i zasluženo pobijedili. Bitno je da se sutra regeneriramo, nije lako igrati dvije utakmice u dva dana. Pripremit ćemo se za Bjeloruse i ići utakmicu po utakmicu do kraja', zaključio je Ivić.

Hrvatsku očekuje dan odmora, a u ponedjeljak će zaigrati protiv Bjelorusije s početkom u 20.45 sati.