ZALET ZA SRPSKI EURO

Iran lako pao, Goluža upozorava 'uspavane'

06.01.2012 u 22:19

Rukometaši Hrvatske pobijedili su na otvaranju Croatia kupa u Osijeku reprezentaciju Irana sa 41:19 (20:7)

Iran, momčad koja se može podičiti s dvije medalje na Azijskim igrama, a koju vodi naš Ivica Rimanić, tek je malo jači trening, prilika da se se minutaža ravnomjerno podijeli na sve. Pošteđeni su ostali Alilović, Bičanić i Ninčević.

'Bilo je jako dobrih faza igre, tražio sam obranu i tranziciju u polukontri što kod nekih igrača još ne štima. Svi su dobili minutažu, a pojedinci bi je trebali bolje iskoristiti', poručio je izbornik Slavko Goluža.

Nastupa u drugom dijelu bio je pošteđen Ivano Balić.

'Osjetio je bol u preponi i nismo htjeli riskirati', dodao je Goluža.

Iran je skoro otkazao gostovanje, šestorica igrača ostala su kod kuće zbog problema s vizama. Inače, na otvaranju turnira Švedska je pobijedila Slovačku 31:23 (14:13), sljedećeg protivnika Hrvatske.

'Slovaci će nam biti dobar test, imaju na sredini četvoricu-petoricu tabadžija kao i Island', dodao je kapetan Igor Vori.

HRVATSKA: Šego (9), Losert (13), Marić 1, Balić -, Duvnjak 1, Lacković 3, Kopljar 4, Vori 1, Gojun 5, Horvat 5, Vuković 1, Batinović 4, Buntić 4, Štrlek 5, Čupić 7, Musa -.