derby d'italia

[FOTO] Inter uvjerljivo slavio u najvećem talijanskom derbiju i sada se na vrhu prvenstvene ljestvice izjednačio s Milanom

17.01.2021 u 23:36

Nogometaši Intera su u 18. kolu Serie A domaćom pobjedom 2:0 protiv Juventusa u najvećem talijanskom derbiju dostigli gradskog rivala Milan na čelu prvenstvene ljestvice

Antonio Conte je taktički apsolutno nadmudrio Andreu Pirla u ovom susretu. Juventus je u najvećem talijanskom derbiju izgledao bezidejno i 'nerazzurri' su zasluženo došli do tri boda.

Derby d'Italia mogao je završiti i uvjerljivijom pobjedom Intera, no Juventus je u nekoliko prilika spašavao raspoloženi golman Szczesny. Pa ipak, nije mogao obraniti baš sve...

Inter je do vodstva stigao preko bivšeg igrača 'stare dame', Čileanca Artura Vidala već u 12. minuti koji je bio najviši u skoku nakon ubacivanja Barelle.

Mogla je prednost Intera nakon prvih 45 minuta igre biti još i veća. Lukaku je dva puta gađao, Szczesny je obranio, a Lautaro Martinez je nakon jedne odbijene lopte promašio zicer te se na odmor otišlo rezultatom 1:0.

• +5
Inter Milano - Juventus, Serie A, 17.1.2021. Izvor: EPA / Autor: MATTEO BAZZI

Juventus ni u nastavku nije oduševio, a Inter je u 52. minuti stigao do drugog gola. Barella je sjajno zabio i pogodio je za 2:0. Marcelo Brozović odigrao je čitav susret za Inter, dok je Ivan Perišić ostao na klupi.

Inter sada ima 40 bodova iz 18 susreta, a isti bodovni učinak ima i Milan koji je odigrao 17 dvoboja te će svoj susret 18. kola igrati u ponedjeljak u Cagliariju. Branitelj naslova Juventus ostao je peti s 33 boda iz 17 susreta, bod više imaju treći Napoli i četvrta Roma.