engleska liga

Derbi Liverpoola i Manchester Uniteda bez 'okusa i mirisa'; mršavi remi na Anfieldu više odgovara 'crvenim vragovima'

17.01.2021 u 19:52

Nogometaši Liverpoola i Manchester Uniteda u velikom su derbiju 19. kola Premier lige na Anfieldu odigrali 0:0...

Od početka utakmice bilo je jasno kako je United na Anfield stigao ne izgubiti. Liverpool je svim snagama pokušavao slomiti čvrstu defenzivnu postavu 'crvenih vragova', ali na kraju nije uspio...

Velikih prilika u prvom dijelu utakmice skoro da i nije bilo. Ni nastavak jednog od najvećih svjetskih nogometnih derbija nije donio očekivani spektakl. Liverpool je konstantno stezao obruč oko gola gostiju, ali nije pronašao put do De Geine mreže.

Pa ipak, najbolju šansu na utakmici je imao Manchester United u 76. minuti, ali Alisson je obranio udarac iz blizine Brune Fernandesa, pa je ostalo 0:0. Brazilski golman spasio je 'redse' i u 84. minuti nakon sjajnog udarca Paula Pogbe iskosa s desne strane.

• +7
Liverpool - Manchester United, Premiership, 2020/21. Izvor: EPA / Autor: Paul Ellis / POOL

Utakmica u kojoj se nije vidjelo puno toga, najmanje golova, a bodom na kraju više mogu biti zadovoljni 'crveni vragovi' koji ostaju vodeći na ljestvici, s dva boda prednosti u odnosu na Leicester i tri u odnosu na 'redse'.

U prvoj utakmici nedjeljnog programa Tottenham Hotspur je kao gost svladao Sheffield United 3:1. Tottenham je poveo 2:0 u prvom poluvremenu golovima Auriera (5) i Kanea (40). Nadu domaćima nakratko je vratio McGoldrick (59), no samo tri minute potom Ndombele (62) je vratio gostima dva gola prednosti.