TALIJANSKA LIGA

Inter se dugo mučio, a onda se dogodio gol koji je bacio u trans sve igrače milanskog velikana, a posebno trenera Antonija Contea; ovo je novi korak prema tituli

11.04.2021 u 14:46

U 30. kolu talijanskog nogometnog prvenstva Inter je svladao Cagliari 1:0, a jedini pogodak zabio je Matteo Darmian

'Nerazzurri' su napravili novi koračić prema osvajanju naslova talijanskog prvaka, koji bi im bio 19., ali prvi nakon 2010., ali do novih bodova su došli teže nego što se očekivalo. U Milanu je gostovao Cagliari, klub koji se grčevito bori za ostanak te se nalazi na 18. poziciji koja vodi u razigravanje za Seriu A s jednim od drugoligaša.

Inter je bo bolji, ali gosti su dugo odolijevali i tako je bilo sve do 77. minute kada se ukazao Matteo Darmian koji je ubačaj Achrafa Hakimija na drugu vratnicu pretvorio u pogodak za pobjedu. Njegov gol je izazvao veliko oduševljenje, jer su osim suigrača na terenu do njega dotrčale i rezerve te trener Antonio Conte.

Marcelo Brozović je odigrao cijelu utamicu za milansku momčad, dok je Ivan Perišić ostao na klupi.

Inter ima čak 11 bodova više od drugoplasiranoga Milana.

• +6
Inter - Cagliari, Serie A, 2020/21. Izvor: Profimedia / Autor: Alberto PIZZOLI / AFP / Profimedia

• 1. Inter 30 23 5 2 69:27 74
  • 2. Milan 30 19 6 5 57:35 63
  • 3. Juventus 29 17 8 4 58:26 59
  • 4. Atalanta 29 17 7 5 68:36 58
  • 5. Napoli 29 18 2 9 63:34 56
  • 6. Lazio 28 16 4 8 45:38 52
  • 7. Roma 29 15 6 8 53:44 51