SERIE A

Inter nije iskoristio kiks Juventusa; posrtaju 'nerazzurra' kumovala i greška Marcela Brozovića

26.10.2019 u 20:24

Nogometaši milanskog Intera propustili su priliku vratiti se na čelo ljestvice talijanskog prvenstva, oni su na svom stadionu u susretu 9. kola igrali 2-2 (1-2) s Parmom i tako nisu iskoristili kiks Juventusa koji je ranije u subotu igrao 1-1 (0-0) na gostovanju kod novog prvoligaša Leccea

Inter je poveo u 23. minuti kada je udarac Candreve na putu prema golu pogodio braniča Parme Dermakua i promijenio smjer, ali samo tri minute potom Brozović je neoprezno izgubio loptu na sredini igrališta što je iskoristio Karamoh te nakon lijepog solo-prodora odličnim udarcem sa 20-ak metara poravnao na 1-1. Već u 30. minuti Parma je preokrenula rezultat u svoju korist kada je Gervinho okrunio odlični protunapad.

Na 2-2 izjednačio je Lukaku u 51. minuti, a domaći do kraja susreta ipak nisu uspjeli postići pobjednički pogodak kojim bi zasjeli na čelo ljestvice.

Marcelo Brozović igrao je čitavu utakmicu za Inter koji sada ima 22 boda, jedan manje od Juventusa, a pet više uz utakmicu više od treće Atalante. Parma je sedma sa 13 bodova.

• +3
Serie A, Inter - Parma Izvor: EPA / Autor: ROBERTO BREGANI

Ranije u subotu Juventus je u Lecceu poveo golom Dybale iz kaznenog udarca u 50. minuti, a poravnao je Mancosu također s bijele točke samo šest minuta potom. Mario Mandžukić nije konkurirao za nastup u momčadi Juventusa.