serie A

Igor Tudor nakon poraza od Napolija poludio: Sudac nam nije dozvolio da preokrenemo rezultat

13.03.2022 u 22:27

Nogometaši Napolija privremeno su zasjeli na drugo mjesto ljestvice talijanskog prvenstva nakon 2:1 gostujuće pobjede protiv Verone, koju vodi hrvatski stručnjak Igor Tudor

Junak pobjede Napolija bio je Victor Osimhen (14, 72), koji je postigao oba gola za pobjednike, dok je Faraoni (77) uspio tek ublažiti poraz domaćih.

Drugi Napoli sada ima 60 bodova, tri manje od vodećeg Milana, a dva više od trećeg Intera koji je odigrao dva susreta manje od vodećeg dvojca. Verona, za koju je Boško Šutalo odigrao svih 90 minuta, ostala je deveta s 41 bodom.

No, Igor Tudor je nakon utakmice bio bijesan na suce jer je samo šest minuta nakon gola Verone za 2:1 isključen je domaći igrač Ceccherini, a u sudačkoj nadoknadi crveni karton dobio je i Faraoni.

'Napoli je bio bolji, mi danas nismo odigrali dovoljno dobro. Oba gola primili smo poslije auta, a zamislite, radili smo na tome na treninzima. Očito moramo raditi još jače. Tužan sam zbog crvenih kartona, drugi žuti karton Ceccheriniju bio je nepostojeći i dobio ga je dok smo bili u naletu. Šteta, sudac nam je oduzeo mogućnost preokreta', rekao je Tudor.

Nogometaši Atalante i Rome nisu uspjeli ostvariti pobjede u susretima 29. kola talijanskog prvenstva, Atalanta je na svom terenu u Bergamu odigrala 0:0 protiv davljenika Genoe, dok je Roma uspjela u sudačkoj nadoknadi spasiti bod na gostovanju u Udinama izjednačivši na konačnih 1:1.

Atalanta untaoč stalnom pritisku nije uspjela srušiti sramotni 'bunker' koji igra Genoa otkako je na klupi tog kluba Nijemac Alexandre Blessin. Bila je ovo sedma utakmica Genoe s Blessinom na klupi i sedmi remi, a pet od tih sedam utakmica okončano je rezultatom 0:0, dok su preostale dvije završile 1:1.

Mario Pašalić igrao je do 90. minute za Atalantu koja je ostala peta s 48 bodova, dok je Milan Badelj odigrao čitav susret za Genou koja je i dalje pretposljednja 19. s 19 bodova, šest manje od 17. Cagliarija koji drži posljednje mjesto koje osigurava ostanak u Serie A.

U Udinama je domaći sastav poveo golom Moline (15), a Roma se spasila poraza iz kaznenog udarca kojega je izveo Pellegrini (90+4-11m).

I šesta Roma ima 48 bodova, kao peta Atalana, dok je Udinese 14. s 30 bodova.