NAPADAČKI NOGOMET

Igor Tudor je hit trener talijanskog prvenstva! Preporodio je Veronu, a uoči derbija protiv 'svog' Juventusa izjavom oduševio navijače oba kluba

28.10.2021 u 12:34

Hrvatski trener Igor Tudor zadovoljno je komentirao osvajanje boda njegove Verone kod Udinesea (1:1) u utakmici 10. kola talijanske Serie A

'Znali smo da će utakmica kod Udinesea biti teška jer smo igrali protiv fizički vrlo moćnog suparnika koji se bori za svaku loptu. Nama je utakmica bila time teža jer je došla vrlo brzo nakon ogleda protiv Lazija. Već smo u pripremi za Lazio i tijekom tog susreta izgubili mnogo energije. Zato sam zadovoljan ovim bodom u Udinama', rekao je hrvatski trener.

Verona je sezonu otvorila s tri vezana poraza kada je na mjesto trenera došao Igor Tudor. Od tog trenutka Verona ima po tri pobjede i remija te samo jedan poraz. Zanimljivo je navesti kako je Tudorova Verona sve do ove utakmice protiv Udinesea u svakom ligaškom ogledu zabijala dva ili više pogotka po utakmici. Po četiri gola zabila je Speziji i Laziju, po tri Romi i Genoi, a po dva Salernitani i Milanu.

Ujedno se Verona popela do sadašnjeg desetog mjesta na ljestvici.

• +7
Hellas Verona - SS Lazio, Serie A, 24.10.2021. Izvor: EPA / Autor: EMANUELE PENNACCHIO

'U prvom poluvremenu smo bili slabi, ali u nastavku smo odigrali puno bolje. Držali se dogovora i dogurali do jednog boda. Nastavili smo pozitivan niz rezultata. To je najvažnije u ovom natrpanom rasporedu', poručio je Tudor kojeg sada čeka utakmica protiv 'njegovog' Juventusa.

Naime, veliki dio igračke karijere proveo je u Juventusu, kao što je nedavno tamo obavljao i dužnost pomoćnika na trenerskoj klupi.

'Novi veliki izazov za nas, ali je utakmica protiv Juventusa uvijek u neku ruku fascinantna i posebna. Nadamo se, kao i uvijek, najboljem'. Odmjerenom izjavom u kojoj je pokazao respekt prema protivniku i ostavio dovoljno prostora za optimizam kod vlastitih navijača pokazao je da ima odlike koje krase samo najveće.