ODBROJAVANJE DO SP-A

Iako su pregazili Srbiju, Goluža igračima pronašao nedostatke

10.01.2015 u 10:30

Hrvatska rukometna reprezentacija u petak je u Umagu odradila pripremnu utakmicu protiv Srbije i pobijedila s uvjerljivih 35:28. Danas će se s istim suparnikom odigrati još jedna utakmica u Rijeci, a nakon toga izbornik Goluža objaviti će konačni popis putnika za SP u Kataru, koje počinje slijedećeg tjedna

Ono što smo najavili prvi dan, vidjelo se i na parketu. Hrvatska je u ovom trenutku dominantna, unatoč lošijem golmanskom učinku (9 obrana Ivića i Alilovića). Ova Srbija nema igrače koji mogu ispratiti utakmicu ovakvih zahtjeva, v.d. trenera Dejan Perić jednostavno nema tim niti ima igru potrebnu za reprezentativni nivo. Njegova vanjska linija nije dovoljno pokretna ni dovoljno kvalitetna, unatoč imenima Vujina i Ilića, a obrana bez Stanića, Vučkovića i Beljanskog daleko je od razine iz nekih najboljih utakmica u posljednjim godinama.

Dvoznak.com

Sve najave današnjih utakmica i prognoza pročitajte na dvoznak.com, adresi za pametno klađenje

'Zaslužena pobjeda Hrvatske, veće iskustvo i vrijeme koje su zajedno sigurno je plus, u napadu i obrani su bili u većem dijelu utakmice bili konkretniji. Nama je nedopustivo loš bio početak utkmice, u napadu i vraćanje u obranu, što je osnova igre', iskren je bio trener Perić nakon poraza 35:28

'Unatoč padu u igri početkom drugog poluvremena, Hrvatska je diktirala tempo utakmice i bila je opasna sa svih pozicija.'

Tek u prvih 15-ak minuta Srbija je bila u egalu (7:8), ali je raspoložena Hrvatska zabila 18 do odmora i otišla u svlačionicu sa 5 razlike.

'Nismo pali što se tiče morala, ponosan sam na igrače što nisu pali i kada je Hrvatska imala osjetniju razliku i to su stvari s kojima sam zadovoljan. Mi ovdje želimo stvoriti kostur za kvalifikacije u travnju.'

Dva Ilića, lijevi bek Moša i lijevo krilo Nemanja, zabili su po šest golova. Zelenović (2) i Vujin (4) podijelili su minutažu na desnom beku, dok je solidnu partiju pružio pivot Marsenić (4 gola). Ako ne računamo poraz od Rusa 37:30 na turniru u Kataru gdje su igrali s mladim timom, ovih 35 golova je najviše što je Srbija primila u zadnjih 25 utakmica. U tom periodu pamte po 33 od Čeha i Slovenaca.

Hrvatsku su predvodila dva desna krila, Horvat i Čupić, zajedno 15 golova, dok su solidne role odradili Kopljar (4), Vori i Slišković (po 3). U sastavu nije bilo Damira Bičanića, što je nakon utakmice objasnio izbornik Goluža...

'Zbog trbušne viroze i povraćanja, nismo ga željeli dodatno crpiti.'

Vidjet ćemo hoće li Vukovarac danas dobiti neke minute, bez njega je Goluža dosta rotirao na lijevom beku.

'Bilo je dosta dobrih stvari na obje strane, drago mi je da je to publika prepoznala i nagradila. Što se tiče nas bilo je dosta dobrih stvari, ali i onih koje treba popraviti. Nisam zadovoljan ulaskom u drugo poluvrijeme, igrali smo statično, zbog toga sam tražio rano minutu odmora i to ne smijemo raditi', govorio je Goluža, uz bitan dodatak...

'Inzistirat ću na jakoj obrani i trčanju svih 60 minuta', a nakon toga je zamolio medije:

'Previše je halabuke oko mene i igrača, molim vas za diskreciju. Pustite nas još dva dana da odradimo u miru.'

U petak se u Umagu igralo bez prisustva tv-kamera, a danas, u subotu, će HRT raditi prijenos iz riječke dvorane, od 18 sati.