JEDAN, ALI VRIJEDAN

I to se dogodilo! Švedska je iz penala napokon prekinula golgeterski post na Euru te stigla do pobjede i prvog mjesta u skupini

U prvoj utakmici 2. kola Eura skupine E u St. Petersburgu Švedska je svladala Slovačku 1:0, a jedini gol zabio je Emil Forsberg

Prvih 45 minuta treba zaboraviti. Ni jedni ni drugi se nisu proslavili u ofenzivnom dijelu pa je logično da se na odmor otišlo 0:0. U nastavku su Šveđani bili hrabriji, imali sjajne prilike, a do pogotka su stigli iz kaznenog udarca.

U 76. minuti Robin Quaison je stigao na loptu prije slovačkog vratara Martina Dubravke koji ga je pokupio. Čisti penal, a siguran s bijele točke bio je Forsberg za vostvo 1:0 što je na kraju bio i konačan rezultat utakmice.

Dodajmo da je tako prekinut švedski post bez gola na Europskim prvenstvima koji je trajao čak 365 minuta. Prošlo kolo sa Španjolskom su Skandinavci odigrali 0:0, a zadnja dva susreta na prethodnom Euru 2016. poraženi su sa po 1:0 od Italije odnosno Belgije.

I spomenimo još jedan statistički podatak, Šveđani su na Europskim prvenstvima čak 88 posto svojih golova zabili u drugom poluvremenu, 23 od njih 26.

• +8
Švedska - Slovačka, 2. kolo, Euro 2021. Izvor: EPA / Autor: Anton Vaganov / POOL

U skupini E vodi Švedska sa četiri boda, druga je Slovačka sa tri, Španjolska ima jedan iz remija sa Švedskom, dok je Poljska, koja je u prvom kolu izgubila od Slovačke, bez bodova.

Dan kasnije, u subotu, u ovoj skupini sastaju se Španjolska i Poljska (Sevilla). Zadnje kolo je na rasporedu 23. lipnja, a sastaju se Španjolska - Slovačka (Sevilla), te Švedska - Poljska (Sankt Peterburg).