ovo - nije gol!

I onda su hrvatski suci loši?! Pogledajte kako je Barca pokradena u derbiju

26.11.2017 u 22:53

U derbiju 13. kola španjolskog nogometnog prvenstva Valencia i Barcleona su na Mestalli odigrali 1:1, a hrvatski reprezentativni veznjak Ivan Rakitić igrao je za Barcelonu do 68. minute...

Domaće je u vodstvo doveo Rodrigo (60), a konačni rezultat postavio je Jordi Alba (82).

Ipak, susret će ostati upamćem po nevjerojatnoj pogrešci sudaca koji u 30. minuti nisu priznali potpuno regularan gol Barcelone. Messi je pucao s ruba kaznenog prostora, lopta je išla ravno u vratara Valencije Neta kojemu je prošla kroz ruke, a zatim i kroz noge te udarila u tlo kojih pola metra iza gol-linije prije no što se odbila u polje.

Igrači Barcelone krenuli su slaviti pogodak, ali suci nisu zaustavili igru pa je Valencia u protunapadu umalo postigla pogodak. Na televizijskoj snimci jasno se vidi kako je lopta prešla gol-liniju, ali ni glavni sudac niti njegov asistent to nisu označili.

• +10
La liga, Valencia - FC Barcelona Izvor: Reuters / Autor: REUTERS/Heino Kalis

Još je nevjerojatnije kako u ligi koja se smatra jednom od najjačih u Europi još uvijek nije uveden video-nadzor barem kada je u pitanju gol-linija.

Ovim remijem razlika između vodeće Barcelone i druge Valencije ostala je četiri boda, Barcelona ima 35, a Valencia 31 bod. Slijedi madridski dvojac, Atletico i Real s po 27.