SP U VATERPOLU

Hrvatski vaterpolisti imaju svjetsku broncu!

03.08.2013 u 16:20

Nakon nesretnog i nespretnog poraza od Mađarske u polufinalu SP-a u vaterpolu, Hrvatska danas protiv Italije igra za brončanu medalju, što za 'barakude' u ovom sastavu izvrstan podvig

Hrvatska - Italija 10:8

4. četvrtina
KRAJ UTAKMICE
31' Pavić je obranio talijanski udarac iz neposredne blizine
30
' Felugo smanjuje na 10:7
29' još je nešto manje od tri minute do kraja utakmice. Bronca se smiješi27' gool. Obradović!!!
26' gol Talijana i smanjena je prednost na tri gola
25' tukao je Lončar, ali je bio pokriven i Tempesti je obranio

3. četvrtina
22' gol za Talijnan postiže Prescuitti
22' gool, Maro Joković20' opet nas spašava Pavić, genijalno
19' nažalost, Joković s igračem više nije uspio postići pogodak
18' i Andro Bušlje je dobio crveni karton! Pa suci zaista sramotno sude
18' par kriminalnih odluka sudaca na kraju je rezultiralo pogotkom Giorgettija
17' Sandro Sukno je dobio crveni karton s pravom zamjene

17' prvi napad imaju Talijani

2. četvrtina

16' Maro Joković!!!! Gool..neobranjivo za Tempestija
15' prvi gol postižu Talijani u ovoj četvrtini nakon brze akcije
14' Talijani nisu iskoristili napad i 'barakude' imaju priliku dodatno podebljati prednost
13' Suknoooo!! Gool! S igračem više
12' Pavić radi čuda na golu! Kakvu je sada obranu imao. S par metara je obranio udarac
11' nova fantastična akcija i završetak Dobuda s centarske linije
10' u zadnjim sekundama napada Joković dalekometnim udarcem pogađa!
9' Sukno je izborio loptu i prvi napad za Hrvatsku

1. četvrtina

8' bravo! Sukno do Paškvalina koji s centarske pozicije postiže gol
8' srećom, obranili smo se, točnije obranio je Pavić
8' igramo s igračem manje nakon što je Bušlje isključen
7' vrlo dobra akcija Hrvatske koju je završio Bukić udarcem s desne strane
6' nažalost, nije dugo trajal aprednost 'barakuda'. Zabio je Perez nakon što je Italija imala igrača više
5' Sukno opet postiže pogodak s igračem više
4' srećom da je Felugo loše tukao, Pavić je lako obranio
3' nažalost, nismo iskoristili svoj napad i sada Talijani prijete
3' u zadnjim sekudama igre s igračem manje Hrvatska je primila gol. Strijelac za Talijane bio je Giorgetti
2' obranili smo se i u slijedećem napadu Sukno je fantastično zabio
1' prvi napad imaju Talijani

Na prvom velikom natjecanju bez Ratka Rudića, novi izbornik Ivica Tucak s Hrvatskom je dogurao do borbe za brončanu medalju na ovom Svjetskom prvenstvu. Od zlata osvojenog 2007. godine uvijek smo osvajali brončanu medalju.

Bez šestorice igrača i Ratka Rudića koji su osvojili zlato na prošlim Olimpijskim igrama, Hrvatske je doputovala u Barcelonu s željom da uđe u polufinale. Želja im se ostvarila, a tamo su od 'barakuda' bili bolji Mađari.

Sada protiv Italije tražimo prvu pobijedu protiv njih na Svjetskim prvenstvima. Dosada smo se na prvenstvima susretali tri puta, od čega smo ubilježili dva poraza i jedan remi.