MANDŽO 'VUČE JUVE'

Hrvatski Slovenac i Kalinić vratili Fiorentinu na vrh!

08.11.2015 u 23:07

U posljednjem susretu 12. kola talijanskog nogometnog prvenstva Fiorentina je na gostovanju pobijedila Sampdoriju 2-0 preuzevši vodstvo na ljestvici, a drugi gol za 'viole' zabio je hrvatski reprezentativac Nikola Kalinić.

Fiorentina je povela u 10. minuti golom Hrvata iz Prijedora koji uspješno nastupa za Sloveniju Josipa Iličića iz kaznenog udaraca. Šest minuta kasnije Kalinić je imao sjajnu priliku za povećanje vodstva, no promašio je vrata. Ipak, u 58. minuti Kalinić je nakon Iličićeve asistencije zabio za 2-0 postigavši sedmi gol u Serie A. Kalinić je odigrao cijeli susret za momčad iz Firenze, Milan Badelj je igrao do 74. minute, dok Ante Rebić nije ulazio u igru.

U nedjelju je odigran i jedan od najvećih derbija talijanskog nogometa Roma - Lazio, a pobjeda je pripala Romi koje je slavila 2-0. Domaćin je do pobjede protiv 'omraženog suparnika' stigao golovima Edina Džeke (10) i Gervinha (62).

Tri boda je osvojio i aktualni prvak Juventus koji je na gostovanju porazio Empoli 3-1. Domaćin je poveo golom Massima Maccaronea u 19. minuti, no torinska 'Stara dama' je uzvratila s tri gola. Izjednačio je Mandžukić u 32. minuti postigavši svoj drugi pogodak u Serie A.

Šest minuta kasnije Patrice Evra je doveo goste u prednost, a sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Paulo Dybala u 84. minuti. Međutim, Juve je treći pogodak postigao iz akcije u kojoj je Stephan Lichtsteiner bio u zaleđu. Njegov udarac je obranio Lukasz Skorupski, a u nastavku akcije Mandžukić je uzdrmao vratnicu, a Dybala odbijanac pospremio u mrežu. Mandžukić je odigrao cijeli susret za Juve.

Siguran penal Iličića i sjajno kretanje Klinića

Pobjedu je ostvario i Inter koji je na gostovanju kod Torina slavio 1-0. Pogodak odluke zabio je Geoffrey Kondogbia u 31. minuti. Bila je to sedma Interova pobjeda ove sezone ostvarena rezultatom 1-0. Ivan Perišić je zaigrao za Inter od 67. minute, dok Marcelo Brozović nije ulazio u igru.

Identičnim rezultatom je Napoli pobijedio Udinese. Pogodak odluke zabio je Gonzalo Higuain u 53. minuti. Ivan Strinić nije nastupio za Napoli, baš kao niti Stipe Perica za Udinese. Sassuolo je golom Nicole Sansonea u 28. minuti pobijedio Carpi. Šime Vrsaljko je igrao za domaći sastav do 69. minute.

Na ljestvici vodi Fiorentina sa 27 bodova koliko ima i Inter na drugom mjestu, ali uz slabiju razliku pogodaka. Roma je treća sa 26 bodova, a četvrto mjesto drži Napoli sa 25 bodova. Juventus je sedmi sa 18 bodova.