francuski kompleks se nastavlja

Hrvatski reprezentativci utučeni nakon novog poraza od Francuske: Ovo je jako frustrirajuće, tri puta su pucali i zabili nam dva gola...

14.10.2020 u 23:17

U susretu 4. kola skupine 3 divizije A nogometne UEFA Lige nacija Hrvatska je na Maksimiru izgubila od Francuske 2:1

Jedan od najiskusnijih hrvatskih reprezentativaca Dejan Lovren nije skrivao koliko je razočaran novim porazom od Francuza...

'Realno gledajući prvih 15 minuta nismo dobro stajali. Trudili smo se, moram pohvaliti ekipu. Imali smo nekoliko jako dobrih prilika, ali ne smijemo zaboraviti da su ovo Francuzi', kazao je Lovren i dodao:

'Jedna lopta je dovoljna ako nisi koncentrian. Tri puta su nam pucali i zabili dva gola... Da, bolje smo prošli nego prošli puta, moramo nešto dobro iz ovog izvući.'

No, poraz boli, ovo već postaje kompleks

'Ovo je jako frustrirajuće. Igraš lijepo, ali eto. Bilo bi lijepo da smo izvukli bod. Drago nam je igrati pred našom publikom, puno nam to znači, definitivno je i njima danas bilo gledati bez kiše. Puno nam je značilo što su nas ispratili pljeskom', zaključio je Lovren.

A strijelac jedinog gola za 'vatrene' Nikola Vlašić se nadovezao.

• +34
Hrvatska - Francuska, UEFA Liga nacija, 14.10.2020. Izvor: Pixsell / Autor: Sanjin Strukic/PIXSELL

'Mislim da prvih 15 minuta nismo dobro stajali na terenu, ali i kasnije smo se dobro postavili i igrali svoj nogomet. Kasnije smo bili bolji, a onda nam se dogodila jedna svjetska lopta od Pogbe', kazao je Nikola Vlašić i nastavio:

'Ne znači mi moj gol ništa kad smo izgubili utakmicu. Pokušavate sve da neutralizirate Francuze, a onda vam se desi onakav potez. Stvarno je teško gledati, treba vidjeti snimku da vidimo što smo mogli bolje...', zaključio je jedan od naših najboljih igrača u ovom susretu s Francuzima i za kraj napomenuo:

'Sad nam cilj treba biti treće mjesto. Najvažnije je pobijediti Švedsku, ali ostaje žal za ovim rezultatom...'