Svi su negativni, ali…

Hrvatski reprezentativci i izbornik Červar jako dugo su čekali rezultate testiranja što ih je uznemirilo; evo u čemu je bio problem

  • Autor: V.R.
  • Zadnja izmjena 13.01.2021 12:12
  • Objavljeno 13.01.2021 u 11:40

Izvor: Pixsell / Autor: Luka Stanzl/PIXSELL

Uoči početka Svjetskog prvenstva u rukometu, koje se od 13. do 31. siječnja održava u Egiptu, svi igrači moraju obaviti testiranje na koronavirus i držati se posebnih pravila

Tako su i svi hrvatski rukometni reprezentativci te članovi stručnog stožera predvođeni Linom Červarom obaviti testiranje na koronavirus i s nestrpljenjem su čekali rezultate.

Treba reći kako je testiranje obavljeno u utorak, po dolasku naše ekspedicije, ali su rezultate čekali do sljedećeg dana zbog 'nekih komplikacija.' Tako su rezultati testiranja malo uznemirili našu ekspediciju, a kakav je problem točno nastao - nikoga na kraju nije bilo briga.

Nešto kasnije iz Hrvatskog rukometnog saveza objavili su kako su svi članovi hrvatske reprezentacije negativni na koronavirus i sada se u tzv. balonu, u posebnim uvjetima, mogu posvetiti samo utakmicama.

Prva je na rasporedu već u petak kada Hrvatska igra protiv Japana. U toj skupini C uz Hrvatsku i Japan još se nalaze Angola i Katar.

No, ovo SP svakako će biti specifično jer će po puta na njemu nastupiti 32 reprezentacije, umjesto 24, a također se po prvi puta dogodilo da - zbog epidemioloških razloga - neće biti gledatelja.

Dodatnu nervozu među igračima izazvala je vijest kako su zbog previše zarađenih igrača svoj nastup na SP- u otkazale reprezentacije Češke i SAD-a.

Raspored utakmica Svjetskog rukometnog prvenstva (Egipat - od 13. do 31. siječnja)

SKUPINA A (Njemačka, Mađarska, Urugvaj, Zelenortski otoci)

  • 15. siječnja:
  • 18:00 Njemačka - Urugvaj
  • 20:30 Mađarska - Zelenortski otoci
  • 17. siječnja:
  • 18:00 Njemačka - Zelenortski otoci
  • 20:30 Mađarska - Urugvaj
  • 19. siječnja:
  • 18:00 Urugvaj - Zelenortski otoci
  • 20:30 Mađarska - Njemačka

SKUPINA B (Španjolska, Tunis, Poljska, Brazil)

  • 15. siječnja:
  • 18:00 Španjolska - Brazil
  • 20:30 Tunis - Poljska

  • 17. siječnja:
  • 18:00 Tunis - Brazil
  • 20:30 Poljska - Španjolska

  • 19. siječnja:
  • 18:00 Španjolska - Tunis
  • 20:30 Brazil - Poljska

SKUPINA C (HRVATSKA, Japan, Angola, Katar)

  • 15. siječnja
  • 15:30 Katar - Angola
  • 18:00 HRVATSKA - Japan
  • 17.siječnja
  • 15:30 Katar - Japan
  • 18:00 HRVATSKA - Angola
  • 19. siječnja
  • 15:30 Japan - Angola
  • 18:00 HRVATSKA - Katar

SKUPINA D (Danska, Argentina, DR KOngo, Bahrein)

  • 15. siječnja:
  • 18:00 Argentina - DR Kongo
  • 20:30 Danska - Bahrein
  • 17. siječnja:
  • 18:00 Argentina - Bahrein
  • 20:30 Danska - DR Kongo
  • 19. siječnja:
  • 18:00 DR Kongo - Bahrein
  • 20:30 Danska - Argentina

SKUPINA E (Francuska, Norveška, Austrija, SAD)

  • 14. siječnja
  • 18:00 Austrija - SAD
  • 20:30 Norveška - Francuska
  • 16. siječnja
  • 18:00 Francuska - Austrija
  • 20:30 SAD - Norveška

  • 18. siječnja:
  • 18:00 Francuska - SAD
  • 20:30 Norveška - Austrija

SKUPINA F (Island, Portugal, Maroko, Alžir)

  • 14. siječnja:
  • 18:00 Alžir - Maroko
  • 20:30 Island - Portugal

  • 16. siječnja:
  • 18:00 Maroko - Portugal
  • 20:30 Island - Alžir

  • 18. siječnja:
  • 18:00 Portugal - Alžir
  • 20:30 Island - Maroko

SKUPINA G (Švedska, Egipat, Čile, Češka)

  • 13. siječnja:
  • 18:00 Egipat - Čile

  • 14. siječnja:
  • 20:30 Švedska - Češka

  • 16. siječnja:
  • 18:00 Egipat - Češka
  • 23:30 Švedska - Čile

  • 18. siječnja:
  • 18:00 Češka - Čile
  • 20:30 Švedska - Egipat

SKUPINA H (Slovenija, Rusija, Južna Koreja, Bjelorusija)

  • 14. siječnja
  • 15:30 Rusija - Bjelorusija
  • 18:00 Slovenija - Južna Koreja

  • 16. siječnja
  • 15.30 Bjelorusija - Južna Koreja
  • 18:00 Rusija - Slovenija

  • 18. siječnja
  • 15:30 Južna Koreja - Rusija
  • 18:00 Slovenija - Bjelorusija

  • DRUGI KRUG

  • SKUPINA I (A i B)
  • 1. kolo - 21. siječnja:
  • A1 - B2
  • B1 - A2
  • A3 - B2

  • 2. kolo - 23. siječnja:
  • A2 - B3
  • B2 - A1
  • A3 - B1

  • 3. kolo - 25. siječnja:
  • B1 - A1
  • B2 - A2
  • B3 - A3

  • Skupina II (C i D)
  • 1. kolo - 21. siječnja:
  • C1 - D2
  • D1 - C2
  • C3 - D2

  • 2. kolo - 23. siječnja:
  • C2 - D3
  • D2 - C1
  • C3 - D1

  • 3. kolo - 25. siječnja:
  • D1 - C1
  • D2 - C2
  • D3 - C3

  • Skupina III (E i F)
  • 1. kolo - 20. siječnja:
  • E1 - F2
  • F1 - E2
  • E3 - F2

  • 2. kolo - 22. siječnja:
  • E2 - F3
  • F2 - E1
  • E3 - F1

  • 3. kolo - 24. siječnja:
  • F1 - E1
  • F2 - E2
  • F3 - E3

  • Skupina IV (G i H)
  • 1. kolo - 20. siječnja:
  • G1 - H2
  • H1 - G2
  • G3 - H2

  • 2. kolo - 22. siječnja:
  • G2 - H3
  • H2 - G1
  • G3 - H1

  • 3. kolo - 24. siječnja:
  • H1 - G1
  • H2 - G2
  • H3 - G3

ČETVRTFINALE (27. siječnja)

  • 1I - 2III (A)
  • 1III - 2I (B)
  • 1II - 2IV (C)
  • 1IV - 2II (D)

POLUFINALE (29. siječnja)

  • Pobjednik A - Pobjednik B
  • Pobjednik C - pobjednik D

UTAKMICA ZA 3. MJESTO - 31. siječnja

​​​​​​​FINALE - 31. siječnja

Pregled tjedna bez spama i reklama

Prijavi se na naš newsletter i u svoj inbox primaj tjedni pregled najvažnijih vijesti!