SVAKA ČAST

Hrvatski reprezentativac na Old Traffordu ušao u povijest talijanskog nogometa; prvi igrač kojem je to uspjelo u Ligi prvaka

21.10.2021 u 08:30

Hrvatski veznjak Mario Pašalić zabio je Manchester Unitedu u trećem kolu Lige prvaka te se upisao u povijest ovog natjecanja

U 15. minuti Pašalić se našao na pravom mjestu te je iz blizine svladao domaćeg vratara De Geu za 1:0, no gostima ni povećanje vodstva nije bilo dovoljno, jer su 'Crveni vragovi' preokrenuli u nastavku te slavili 3:2.

Mala utjeha za hrvatskog reprezentativca, koji je zamijenjen u 68. minuti, može biti to što je postao prvi nogometaš koji je u dresu nekog talijanskog kluba zabijao i Manchester Cityju i Manchester Unitedu u Ligi prvaka.

• +25
Manchester United - Atalanta Bergamo, nogomet, Liga prvaka, 20.10.2021. Izvor: EPA / Autor: Peter Powell

I dok je na Old Traffordu zatresao mrežu u srijedu navečer u porazu, 'Građanima' je poentirao u utakmici skupine 6. studenoga 2019. koja se igrala na San Siru u Milanu u Atalantinom remiju 1:1, bio je to izjednačujući pogodak u 49. minuti.