Josip Šutalo mogao bi ovog ljeta napraviti novi veliki transfer. Hrvatski reprezentativac ponovno je visoko na listi želja Benfice, koja nakon odlaska Antonija Silve u Bournemouth traži pojačanje u središtu obrane.
Kako piše portugalski Record, Benfica razmatra ulaganje dijela novca dobivenog prodajom Silve upravo u 26-godišnjeg stopera Ajaxa. Interes portugalskog velikana za Šutala postoji već neko vrijeme, ali odlazak Silve sada je otvorio prostor za konkretniji potez.
Silva je napustio Lisabon i potpisao za Bournemouth, a Benfica bi od transfera trebala dobiti oko 25 milijuna eura uz dodatne bonuse. Portugalskom klubu stoga je dovođenje novog stopera jedan od prioriteta u završnici prijelaznog roka.
Benfica ponovno ozbiljno razmatra Šutala
Šutalo se s Benficom povezivao još tijekom srpnja. Tada još nije bilo službene ponude, a očekivalo se da će se situacija razvijati upravo nakon prodaje Antonija Silve.
Sada Record navodi da je hrvatski reprezentativac ponovno među ozbiljnim kandidatima za dolazak na Estadio da Luz. Slične informacije stižu i iz portugalskih medija, prema kojima Benfica traži igrača koji može odmah preuzeti važnu ulogu u posljednjoj liniji.
Šutalo je u Ajax stigao iz Dinama u ljeto 2023. godine za 20,5 milijuna eura. U međuvremenu je postao standardan igrač nizozemskog velikana, a u ožujku ove godine stigao je i do svog 100. nastupa za klub. Ugovor s Ajaxom ima do ljeta 2028. godine.
Hrvatski stoper iza sebe ima i Svjetsko prvenstvo na kojem je bio standardan član reprezentacije. Trenutačno je na 37 nastupa za Hrvatsku.
Konkretna ponuda Benfice zasad nije potvrđena, ali odlaskom Silve stvoreni su uvjeti da interes preraste u pregovore. Dogodi li se to, Šutalo bi nakon Dinama i Ajaxa mogao napraviti još jedan veliki korak u karijeri.
