Šamanić ubacio 16 koševa

Hrvatski košarkaši upisali i drugi poraz na Ljetnoj NBA ligi u Las Vegasu

08.07.2019 u 07:53

Hrvatska košarkaška reprezentacija izgubila je od Brooklyn Netsa sa 58-74 upisavši i drugi poraz na Ljetnoj NBA ligi u Las Vegasu

Nakon što je u prvom susretu izgubila od Detroit Pistonsa sa 80-96, hrvatska reprezentacija je u drugom nastup ostavila ipak nešto bolji dojam, premda je i ovaj poraz bio uvjerljiv.

Odabranici Veljka Mršića držali su rezultatski priključak u prve tri četvrtine, a čak su u trećoj dionici poveli sa 39-37. Međutim, Netsi su do kraja četvrtine stigli do vodstva 54-48, a potom zadnji period igre dobili sa 20-10 za konačnih +16.

U pobjedničkim redovima najefikasniji su bili bivši igrač Cedevite Džanan Musa i Rodions Kurucs sa po 15 koševa, dok su hrvatsku reprezentaciju predvodili Antonio Vranković sa 12 koševa i osam skokova, Željko Šakić, koji je imao ''double-double'' po 11 koševa i 11 skokova, te Marjan Čakarun sa 11 koševa.

• +2
Poljska- Hrvatska, kvalifikacije za SP 2019. Izvor: Promo fotografije / Autor: FIBA

U prvom susretu Hrvatska je izgubila od Detroit Pistonsa sa 80-96. U tom susretu Željko Šakić je sa 17 koševa bio najefikasniji u Hrvatskoj, dok je Pistonse predvodio Khyri Thomas sa 26 ubačaja.

Idući nastup hrvatska reprezentacija će imati 9. srpnja protiv Oklahoma City Thundera.

Šamanić ubacio 16 koševa u pobjedi Spursa

Mladi hrvatski košarkaš, 19-godišnji Luka Šamanić, kojega su na ovogodišnjem NBA draftu kao 19. izabrali San Antonio Spursi, odigrao je u nedjelju svoju dosada najbolju utakmicu na Ljetnoj ligi u Las Vegasu.

Zagrepčanin Šamanić je u 106:96 pobjedi Spursa protiv Charlotte Hornetsa započeo utakmicu te je za 25 minuta provedenih na parketu ubacio 16 koševa (šut za dva 3-5, trica 2-5, slobodna bacanja 4-4) uz četiri skoka, dvije asistencije i jednu osvojenu loptu.

Najefikasniji u sastavu Spursa bio je Quinndary Weatherspoon sa 19 poena, dok je Miles Bridges ubacio 23 pogotka za Hornetse.